Rozpoczęta w połowie 2023 roku przebudowa tarasu widokowego na 49. piętrze zmierza ku końcowi. Już za kilka tygodni wrocławianie i odwiedzający stolicę Dolnego Śląska turyści będą mogli skorzystać z nowego, powiększonego punktu z widokiem na panoramę Wrocławia.

W ramach inwestycji powstają m.in. multimedialne windy, wyjątkowe animacje 3D czy punkt barowo-kawiarniany. Co więcej, punkt widokowy zmieni swoją powierzchnię z 250 do imponujących 600 mkw.

– Przebudowa tarasu była dla nas ogromnym wyzwaniem związanym m.in. z przeniesieniem wind, ale i ważnym krokiem, który otworzy zupełnie nowe możliwości dla całego kompleksu. Powiększony taras, zapierające dech w piersiach animacje 3D przygotowane specjalnie dla Sky Tower oraz nowe funkcje – nie możemy doczekać się, aby udostępnić naszym gościom te wszystkie nowości – mówi Agnieszka Muż, Senior Asset Manager w Adventum Group, funduszu zarządzającym Sky Tower.

W multimedialnych windach wyświetlane będą animacje stworzone przez firmę Trison Necsum – renomowane, hiszpańskie studio sztuki cyfrowej i rozrywki, specjalizujące się w generowaniu magicznych doświadczeń poprzez technologię.

Powiększony taras widokowy zyska nie tylko dodatkowe metry kwadratowe, ale też zupełnie nową aranżację i funkcje. Wystrój będzie utrzymany w ciepłych, ceglastych odcieniach, które stworzą nowoczesną i atrakcyjną przestrzeń. Swoją działalność rozpocznie również punkt barowo-kawiarniany. Każdy z odwiedzających będzie mógł  wypić ulubiony napój, ciesząc się widokiem na miasto. Strefa będzie dostępna dla gości do późnych godzin, co sprawia, że Wrocław będzie można podziwiać również nocą.

Zmierzające ku końcowi prace nad przebudową punktu widokowego nie mają wpływu na funkcjonowanie Tarasu Widokowego, który pozostaje stale otwarty dla odwiedzających. Taras w nowej odsłonie ma zostać otwarty w kwietniu.

 

Wizualizacje: mat. prasowe