Warsztaty wypiekania pierniczków, targi rękodzieła, grzaniec na Jarmarku, a może wizyta we wrocławskim schronisku? Sprawdziliśmy, jakie darmowe atrakcje czekają na wrocławian w najbliższych dniach. Zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach.

1. Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu tworzy magiczną atmosferę. Drewniane domki z pamiątkami i wyjątkowymi prezentami, kolorowe iluminacje, rozświetlona choinka, grzane wino, pachnące słodkości i wyjątkowa, świąteczna sceneria. Na najmłodszych czeka Bajkowy Lasek, a na fanów jedzenia owoce w czekoladzie, bakalie, chałwa, gofry, kołacze węgierskie, świąteczne praliny i pierniki. Fani wytrawnych dań również znajdą coś dla siebie, a mianowicie: placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem czy serki góralskie.

Gdzie: Rynek Wrocław
Kiedy: 19 listopada – 31 grudnia 2021, godz. 10:00-21:00

2. Świąteczny kiermasz dla zwierzaków – TOZ Wrocław

Charytatywny kiermasz na rzecz zwierzaków przebywających we wrocławskim schronisku. Do zdobycia m.in.: schroniskowe kalendarze 2022 r., rozmaite słodkości dla prawdziwych łasuchów, gadżety dla dzieci i dorosłych, co nieco dla psów i kotów i wiele wiele innych! – zachęcają organizatorzy.

Gdzie: TOZ Wrocław, ul. Ślazowa 2
Kiedy:
– sobota 11 grudnia, godz. 11:00-15:00
– niedziela 12 grudnia, godz. 11:00-15:00

3. Świąteczne warsztaty wypiekania pierniczków

– W sobotę (11 grudnia) zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z opiekunami (babcią, dziadkiem, mamą, tatą) na bezpłatne, świąteczne warsztaty. W ich trakcie połączymy ćwiczenie zdolności kulinarnych z artystycznymi, a nawet dekoratorskimi! Po zakończeniu, zapakowane pierniczki weźmiemy ze sobą do domów, aby móc je następnie zawiesić na choince. Dodatkowo, każdy uczestnik będzie mógł delektować się pyszną, gorącą czekoladą – zachęcają organizatorzy warsztatów.

Obowiązują zapisy na konkretne godziny (max 10 uczestników w grupie). Miejsce na warsztatach można rezerwować mailowo: kontakt@tothefuture.pl 

Gdzie: Budynek Rady Osiedla Zacisze Zalesie Szczytniki, ul. Chopina 9a
Kiedy: sobota 11 grudnia, godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00

4. Choinka na Trójkącie

W ramach wydarzenia odbędzie się ubieranie choinki, warsztaty z ozdabiania szyszek, warsztaty z robienia ozdób choinkowych 3D, ozdabianie pierników, a także kolędowanie. Pojawi się również tajemniczy gość z długą, białą brodą i małymi prezentami. Na chłodny, zimowy wieczór lekarstwem będzie cieplutki barszczyk prosto z Pierogarni Babuni. Teatr Układ Formalny wraz z ART JTM przygotowali oprawę muzyczną w postaci kolęd.

Gdzie: Plac Trójkątny, ul. Komuny Paryskiej/Zgodna/Kościuszki
Kiedy: niedziela 12 grudnia, godz. 15:00-18:00

5. Świąteczne Targi Rękodzieła na Przedmieściu Oławskim

Podczas targów będzie można kupić m. in. ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe, świece zapachowe, ręcznie szyte ubrania, dodatki, rękodzieło szydełkowe, czapki, szaliki robione na drutach, biżuterię, zabawki wykonane w duchu zero waste, makramy, lasy w słoikach i wiele innych. Nie zabraknie świątecznej atmosfery, rozgrzewającej herbaty i aromatycznych pierniczków.

Gdzie: Przed·Pokój H13, ul. Hercena 13
Kiedy: niedziela 12 grudnia, godz. 11:00-16:00

6. Targi Dobry Design Gwiazdka

– Wyjątkowa, magiczna i pachnąca choinką edycja TDD. Znajdziecie u nas modę, plakat, ilustrację, biżuterię, książki, ceramikę, szkło, rośliny, tekstylia, dekoracja, vintage, coś dla najmłodszych. Najciekawsze polskie marki, najnowsze trendy, same przyjemności – piszą organizatorzy.

Gdzie: Concordia Design, Wyspa Słodowa 7
Kiedy:
– sobota 11 grudnia, godz. 11:00-18:00
– niedziela 12 grudnia, godz. 11:00-18:00

7. Ręki Dzieła Fest Zima’21

Święto lokalnych artystów rękodzieła tej zimy zagości w Przejściu Żelaźniczym. U wystawców znaleźć będzie można jedyne w swoim rodzaju ręczne dzieła, między innymi biżuterię, ubrania, dekoracje, torby, zabawki, ceramikę. To wspaniała okazja na zdobycie unikatowego prezentu lub zamówienia indywidualnego u artysty.

Gdzie: Przejście Żelaźnicze
Kiedy:
– sobota 11 grudnia, godz. 12:00-19:00
– niedziela 12 grudnia, godz. 12:00-19:00

8. Wystawa „Wrocław pamięta. Stan wojenny we Wrocławiu”

Wystawa plenerowo-scenograficzna na placu przed Centrum Historii Zajezdnia. Ekspozycja ma oddać charakter ulic z tego okresu  i przypomnieć o ofiarach stanu wojennego. Autorem aranżacji wystawy jest Pan Marek Stanielewicz, natomiast autorem merytorycznym wystawy jest Pan dr Łukasz Kamiński.

Gdzie: plac przed Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184
Kiedy: wernisaż – sobota 10 grudnia o godz. 17:00

9. Święta na Antoniego!

– Wszystkie koncepty z Św. Antoniego ponownie łączą siły i zapraszają Was na wspólne przygotowania do Świąt! Czekamy na Was w każdej restauracji i kawiarnii działającej na naszej ulicy – złapcie w łapkę coś pysznego do jedzenia, a przy okazji zaopatrzcie się w prezenty dla najbliższych od naszych lokalnych i szalenie zdolnych marek! Jedno jest pewne – przy takim towarzystwie musimy dobrze zjeść! – zachęcaja organizatorzy.

Każda restauracja biorąca udział w akcji przygotowała dla gości specjalne świąteczne menu oraz świąteczne napoje. W ramach wydarzenia, w sobotę 11 grudnia o godz. 18:00 i 19:00 na ternie Wrocławskich Neonów (obok Recepcji) Świąteczny Koncert zagra kapela Timingeriu.

Gdzie: ul. św. Antoniego
Kiedy:
– sobota 11 grudnia, godz. 12:00-24:00
– niedziela 12 grudnia, godz. 12:00-24:00

10. Kiermasz produktów regionalnych – spożywczych i rękodzielniczych – NOT Wrocław

Wrocławska Rada FSNT NOT i Fundacja Semper Naturalae, zapraszają na: Kiermasz produktów regionalnych- spożywczych i rękodzielniczych oraz konferencję popularno naukową: „Żywienie w czasie pandemii – nowe wyzwania”.

Konferencja odbędzie się w piątek (10 grudnia) w godz. 13:00-15:00, sala 115. Tematy, jakie zostaną poruszone w ramach prelekcji to:
– “Kawa a zdrowie” mgr inż. Damian Maksimowski,
– “Żywienie w pandemii” lek. med. Waldemara Ostrowska,
– „Perspektywy wykorzystania owadów w żywieniu” dr inż. Anna Żołnierczyk.

Gdzie: NOT Aula, ul. Piłsudskiego 74
Kiedy:
– piątek 10 grudnia, godz. 10:00-17:00
– sobota 11 grudnia, godz. 10:00-17:00

11. Wystawa malarstwa Moniki Ślósarczyk w Sky Tower

– Już 10 grudnia br. rozpocznie się wystawa malarstwa Moniki Ślósarczyk w Sky Tower we Wrocławiu na poziomie 0 oraz w Punkcie Widokowym. O godz. 12.00 będzie możliwość bezpośredniego spotkania z artystką. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2021 r. Odwiedzający będą mogli zobaczyć blisko czterdzieści dzieł artystki, zarówno nowych, jak i starszych – informują organizatorzy.

Gdzie: Sky Tower, poziom 0 oraz Punkt Widokowy
Kiedy: 10 grudnia – 31 grudnia 2021

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu