Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 19 października, ogłoszono że pilotażowy szpital dla chorych na koronawirusa, zostanie uruchomiony na terenie PGE Narodowy w Warszawie. Jednak nad otwarciem sieci takich szpitali pracują wojewodowie w każdym województwie.

Szpital polowy pojawi się także niebawem we Wrocławiu. Aktualnie trwają rozmowy władz Ministerstwa Zdrowia i wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, odnośnie lokalizacji, w której miałby powstać szpital. Pod uwagę brane są trzy obiekty: Hala Stulecia, Hala Orbita i Stadion Miejski.

Najprawdopodobniej, szpital zostanie utworzony w Hali Stulecia, ponieważ budynek jest obecnie zamknięty, a dodatkowo nie korzystają z niego sportowcy, w przeciwieństwie do dwóch pozostałych. W Hali Orbita odbywają się mecze siatkarzy, natomiast ze Stadionu Miejskiego korzystają piłkarze Śląska Wrocław.

Tymczasowy szpital miałby wesprzeć wrocławskie placówki medyczne, w których zaczyna brakować łóżek dla chorych na COVID-19. Oficjalna decyzja odnośnie lokalizacji szpitala ma zapaść w najbliższych dniach.

 

Tekst: CWC

Foto: Zbiory Fotopolska