W najbliższą niedzielę (4 września) na Torze Wyścigów Konnych Partynice odbędzie się najważniejsza gonitwa sezonu: Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia. Wyścigom towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, takich jak konkurs na wyścigową elegancję czy pokaz woltyżerki sportowej.

Niedzielne wydarzenie poprowadzi Maciej Musiałowski – jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia w polskim kinie. Znany m.in. z ról w filmach: „Sala samobójców. Hejter” ,”Kod genetyczny”. Prywatnie – miłośnik koni oraz jeździec.

W programie dnia znalazło się siedem gonitw, na czele z najważniejszymi:

  • Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta Wrocławia – międzynarodową gonitwą z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni,
  • Wielką Partynicką Nagrodą Unico Logistics – międzynarodową gonitwą z płotami dla 4-letnich i starszych koni.

Na publiczność czekać będzie szereg atrakcji towarzyszących, m.in. konkurs na wyścigową elegancję, pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych. Atrakcje już od godz. 13:00, start pierwszej gonitwy zaplanowano na godz. 14:00, Wielka Wrocławska rozpocznie się o godz. 16:40, a dzień wyścigowy potrwa do godz. 19:00. Wstęp jest wolny.

Konkurs „Wyścigowa elegancja” – godz. 13:00 – 18:00

Konkursy na najpiękniejszą wyścigową kreację stały się tradycją wrocławskiego toru. Organizowane od 2018 roku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Po części wynika to z faktu, że partynicka publiczność lubi się elegancko ubierać. Po części zaś na dużą, konkursową frekwencję, wpływa główna nagroda, którą za każdym razem jest wyjazd na jeden ze znanych europejskich torów wyścigów konnych. Laureaci dotychczasowych konkursów mieli okazję na żywo podziwiać zmagania jeźdźców na torach w Paryżu, Pardubicach, Merano czy St. Moritz. Główną nagrodą w tegorocznym konkursie jest wyjazd na weekend wyścigowy w Liverpoolu.

Pokaz woltyżerki sportowej – godz. 13:25

Partynicka sekcja woltyżerki sportowej jest najliczniejszą i jedną z najlepszych sekcji w kraju. W trzech grupach trenuje 35 uczestników w wieku 7-18 lat. Ćwiczą na trzech koniach – Bastionie, Cendy, Nefrycie Jimmim. W niedzielnym pokazie wystąpi najbardziej zaawansowana grupa, na czele z członkami kadry narodowej: Jakubem Ślempem oraz Zuzanną Wrzalik.

Wyścigi konne w goglach VR – godz. 13:00 – 18:00

Nie każdy ma odwagę, czy nawet możliwość, wsiąść na konia wyścigowego i poczuć ten zastrzyk adrenaliny, który towarzyszy jeźdźcom podczas gonitwy. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje, pojawi się specjalna, wyścigowa atrakcja. Na stoisku Wyższej Szkółki Jady Partynice dostępne będą gogle VR z wgranymi gonitwami, które zostały zarejestrowane na partynickim torze. Do wyboru będą gonitwy: płaska oraz przeszkodowa. Każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami.

Blanka Satora w pokazie – Hiszpańska Szkoła Jazdy – godz. 16:05

Blanka Satora – profesjonalna amazonka i hodowca koni PRE a także miłośniczka Natural Horsemanship i jazdy bez ogłowia. Wiele lat uczyła się w Królewskiej Szkole w Jerez de la Frontera, zdobywając wiedzę od hiszpańskich mistrzów. Zaprezentuje przed Państwem Hiszpańską Szkołę Jazdy razem ze swoim wyjątkowym ogierem Zafiro. Pokaz wzbogacony będzie o końskie sztuczki oraz bridless. Jako wisienka na torcie wystąpi Ciuciu – najmniejszy konik na świecie oraz najstarszy członek teamu BSHS, który zdobył serca milionów obserwatorów z całego świata.

Przejażdżki na kucykach dla najmłodszych – godz. 13:00 – 18:00

Tradycyjnie przy stoisku Wyższej Szkółki Jazdy Partynice na najmłodszych czekać będą kuce z partynickiej stajni. Przez cały czas trwania mityngu dzieci od lat 3 będą mogły spróbować jazdy konnej na kucykach.

Sprawdź bezpłatne atrakcje na najbliższy weekend! [2-4.09.2022 r.]

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu