W ubiegłą sobotę (13 kwietnia) prezydent Jacek Sutryk spotkał się z wrocławianami na osiedlu Olimpia Port. Jednym z głównych tematów podnoszonych przez mieszkańców był brak możliwości lewoskrętu z mostów Chrobrego w Monte Cassino. W związku z licznymi głosami przemawiającymi za zmianą organizacji ruchu w tej okolicy, urzędnicy podjęli decyzję.

W zgodnej opinii mieszkańców należy przywrócić legalną możliwość skrętu w lewo z Mostów Chrobrego w ulicę Monte Cassino. Prezydent przyjął opinię wrocławianek i wrocławian na co dzień korzystających z mostów Chrobrego, a w najbliższy weekend – dokładnie w nocy z piątku na sobotę (19/20.04.2024 r.) przywrócona zostanie możliwość legalnego skrętu w lewo. Skręt zostanie ułatwiony także poprzez usunięcie separatorów na jezdni.

Prezydent i urzędnicy Departamentu Infrastruktury i Transportu ustalili z mieszkańcami obecnymi na spotkaniu, że będzie to rozwiązanie testowe. Urzędnicy, jak i mieszkańcy będą obserwować układanie się ruchu na moście i drogach dojazdowych. Po miesiącu wspólnie z Radą Osiedla zastosowane rozwiązanie zostanie zweryfikowane i zapadnie decyzja o dalszych posunięciach/ewentualnych korektach.

Ponieważ wiele osób korzystających z lewoskrętu w Monte Cassino to rodzice wożący dzieci do pobliskiej szkoły – Departament będzie także badał możliwość stworzenia autobusu szkolnego dowożącego uczniów ze Swojczyc i osiedla Olimpia Port do szkoły – to także mogłoby zmniejszyć liczbę samochodów skręcających z mostów w lewo.

 

Foto: Google Maps