Na tory wraca popularne połączenie, umożliwiające bezpośredni dojazd z Wrocławia do Berlina. Mowa o „Pociągu do Kultury – Kulturzug”, który zapewnia pasażerom dodatkowe atrakcje w postaci ciekawych rozmów, wystaw fotograficznych i innych ciekawostek.

Pierwszy pociąg w ramach akcji wyjechał z Berlina w piątek 18 czerwca o godz. 13:42 i dotarł do Wrocławia przed godz. 19:00. Natomiast wrocławianie wyruszyli do stolicy naszych sąsiadów tuż po godz. 19:00.

„Pociąg do Kultury – Kulturzug” to połączenie weekendowe, na które nie brakuje chętnych. Chcąc podróżować na jego pokładzie, warto więc zaplanować podróż z odpowiednim wyprzedzeniem. Za bilet normalny w jedną stronę podróżni zapłacą 79 zł, natomiast cena biletu ulgowego to 39,50 zł.

Połączenie z Berlina do Wrocławia zadebiutowało w 2016 roku, umożliwiając zachodnim sąsiadom odwiedzenie ówczesnej Europejskiej Stolicy Kultury. Duża popularność połączenia spowodowała wprowadzenie „Pociągu do Kultury” do stałego rozkładu jazdy.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Sceny z życia sąsiadów“, pasażerowie podróżujący w obu kierunkach będą mieli możliwość poznania ciekawostek dotyczących zarówno Wrocławia, jak i Berlina, a także polsko-niemieckiego sąsiedztwa.

Za realizację „Kulturzug – Pociąg do Kultury” po stronie polskiej odpowiadają Koleje Dolnośląskie, natomiast po stronie niemieckiej – Deutsche Bahn.

Pełny rozkład jazdy „Pociągu do Kultury – Kulturzug” dostępny jest TUTAJ.

 

Foto: Facebook/Kulturzug/Pociąg do Kultury