Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu poinformowało o ogłoszeniu przetargu na jedenaście elektrycznych autobusów. Mowa o fabrycznie nowych, niskopodłogowych przegubowcach.

W ramach przetargu, który potrwa do końca listopada, wrocławski przewoźnik ma poszerzyć swoją flotę o 11 elektrycznych autobusów z ładowarkami. Bezemisyjne pojazdy będą obsługiwać linię K, która łączy południowe i północne osiedla ze ścisłym centrum Wrocławia.

Kupujemy autobusy elektryczne dla wrocławianek i wrocławian, ale myślimy już także o nabyciu autobusów wodorowych. Z dużą determinacją zmieniamy oblicze wrocławskiego taboru. Doprowadziliśmy m.in. do tego, że nasza flota autobusowa należy do najmłodszych w kraju. Jeżeli chodzi o elektryczne pojazdy, to kupujemy także tramwaje. 46 sztuk właśnie powstaje, na kolejne, nawet 40 sztuk, trwa przetarg – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Mamy prawdziwą ekologiczną, taborową rewolucję – dodaje.

Firma, która złoży najlepszą ofertę, będzie zobowiązana do dostarczenia pojazdów w ciągu 16 miesięcy od podpisania umowy. Wyłoniony dostawca będzie musiał także urządzić stanowisko szybkiego ładowania o mocy 400 kW na pętli przy ul. Kamieńskiego oraz system zarówno szybkiego, jak i wolnego ładowania w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej.

 

Foto: MPK Wrocław