Zamknięcie cmentarzy sprawiło, że lokalni sprzedawcy kwiatów znaleźli się w trudnej sytuacji. W związku z tym, wiele polskich miast, w tym Wrocław, podjęło działania aby ich wesprzeć.

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, na prośbę prezydenta odkupił od wrocławskich sprzedawców kwiaty, które są aktualnie sadzone w przestrzeni miejskiej. Już ponad 400 chryzantem w donicach pojawiło się na terenach objętych projektem Grow Green, a będzie ich jeszcze więcej.

 

Przypominamy, że celem projektu Grow Green  jest przystosowanie miasta do zmian klimatu między innymi poprzez stworzenie katalogu demonstracyjnych rozwiązań zapewniających schronienie przed upałem, lokalne obniżenie temperatury, poprawę jakości powietrza i umożliwiających wykorzystanie wód opadowych, a do takich przykładowych rozwiązań można zaliczyć m. in. parki kieszonkowe, zielone ściany i ulice.

 

Ponadto w ramach pomocy dla sprzedawców kwiatów, ZZM ogłosił na swoim profilu facebookowym konkurs. Dla trzech osób z najwyższymi kwotami na paragonach za zakup kwiatów przed cmentarzami w czasie trwającego weekendu, ZZM zasadzi drzewa. Dodatkowe, czwarte drzewo zostanie posadzone dla osoby, która z zakupionych kwiatów stworzy najładniejszą kompozycję. Skany paragonów można przesyłać w wiadomości prywatnej na profilu „Zielony Wrocław”, a zdjęcia kompozycji wrzucać w komentarzu do postu konkursowego.

Tekst: CWC

Foto: Facebook - Jacek Sutryk