Z końcem 2021 r. otwarto kolejne przedszkole publiczne we Wrocławiu. Tym razem przy ul. Błotnej na Wojnowie. Do nowej placówki uczęszczać może 108 maluchów, co oznacza, że w ostatnich 12 miesiącach w mieście przybyło blisko 1400 nowych miejsc w przedszkolach.

Nowo otwarta placówka położona jest przy ul. Błotnej 18 na wrocławskim Wojnowie. Jest to nowoczesne, w pełni wyposażone przedszkole, w którym zorganizowano 5 grup dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Ekologicznie i komfortowo

Dwukondygnacyjny budynek placówki wyposażony jest w panele fotowoltaiczne. Wewnątrz mieszczą się m.in.: komfortowe sale z niezbędnym wyposażeniem, łazienki, szatnia oraz pomieszczenia administracyjne i gospodarcze.  Z kolei na zewnątrz dla dzieci zaplanowano kolorowy plac zabaw przystosowany zarówno dla tych najmłodszych, jak i starszych przedszkolaków. Inwestycję zrealizował inwestor zewnętrzny.

Chcąc zapewnić we Wrocławiu jak najwięcej miejsc w przedszkolach, staramy się także zachęcać podmioty zewnętrzne do budowania nowych placówek edukacyjnych. Mają one status placówek publicznych, co oznacza, że wrocławianie mogą z nich korzystać tak samo, jak z przedszkoli miejskich – podkreśla Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocławia. – Nabór do tych placówek prowadzony jest z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji prowadzonego przez miasto Wrocław – dodaje.

W tym roku, w ośmiu różnych lokalizacjach powstały placówki publiczne, utworzone przez prywatne podmioty, które zapewniły łącznie ok. 1040 nowych miejsc.

Nowe miejsca w przedszkolach w 2021 r.

W sumie w latach 2018-2021 we Wrocławiu powstały 5 223 nowe miejsca przedszkolne w 42 lokalizacjach. W kolejnych latach planowane jest uruchomienie następnych 1800 w placówkach publicznych.

Lista nowych przedszkoli uruchomionych od września 2021 r.
• Przedszkole nr 24 w ZSP 14 przy Dębickiej – 200 miejsc (nowa lokalizacja istniejącego przedszkola)
• Przedszkole nr 7 w ZSP 5 przy ul. Osobowickiej – 150 miejsc (nowa lokalizacja istniejącego przedszkola)
• Publiczne Przedszkole „Marchewkowe Pole” przy ul. Rezedowej – 250 miejsc
• Publiczne Przedszkole „Skauty V” przy ul. Dubois – 125 miejsc
• Publiczne Przedszkole „Leśne Zuchy” przy ul. Swojczyckiej – 150 miejsc
• Publiczne Przedszkole „Elfiki” ul. Robotniczej – 90 miejsc
• Publiczne Przedszkole „Parasolka” przy ul. Nyskiej – 50 miejsc
• Publiczne Przedszkole „Planeta Dzieci” przy ul. Poleskiej – 225 miejsc
• Publiczne Przedszkole „Pirackie Skarby” przy ul. Przemkowskiej – 25 miejsc
• Publiczne Przedszkole „Skauty VI” przy ul. Błotnej – 108 miejsc

 

 

Foto: wroclaw.pl