Poranne ćwiczenia w strefie fitness z widokiem na drogę startową. Wymeldowanie z hotelu 5 minut przed przejściem kontroli bezpieczeństwa. Pewność, że w drodze z hotelu do lotniska nie wydarzy się nic, co spowoduje spóźnienie na lot. To wszystko będzie oferował hotel Hampton by Hilton Wroclaw Airport, którego budowa ruszyła na początku roku tuż przy budynku terminalu Portu Lotniczego Wrocław. 22 marca wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję.

Po podpisaniu umowy franczyzowej między Hilton’em a WRO Airport Development, rozpoczął się pierwszy etap budowy hotelu. Zakończyły się już prace ziemne, ekipy budowlane rozpoczęły budowę elementów betonowych. Szkielet nowego hotelu ma powstać jeszcze w tym roku. Kolejne etapy przewidują wykonanie fasad i stolarki, instalacji i sieci wewnętrznych i zewnętrznych, prac wykończeniowych oraz wyposażenia. Zgodnie z planem pierwszych gości hotel powinien przyjąć pod koniec 2025 roku.

– Tak duże lotnisko jak nasze, obsługujące rocznie kilka milionów pasażerów, zdecydowanie potrzebuje dobrze dostosowanej do swoich potrzeb infrastruktury hotelowej. Korzystać z niej będą nie tylko przedstawiciele biznesu i turyści odwiedzający Wrocław i Dolny Śląsk, ale także mieszkańcy regionu, którzy żyją w większej odległości od lotniska, a będą chcieli swoją podróż zacząć od ciepłego śniadania a nie kilkugodzinnej podróży. Nie zapominamy oczywiście również o pasażerach z innych regionów, którzy coraz częściej rozpoczynają i kończą swoją podróż w Porcie Lotniczym Wrocław – powiedział podczas uroczystości Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wzięli udział zarówno przedstawiciele zarządu inwestora, biura projektowego, jak i inwestora zastępczego realizującego inwestycję oraz Hilton’a, który będzie franczyzodawcą nowego obiektu na hotelowej mapie regionu.

– Obecnie w Polsce mamy 45 hoteli, zarówno istniejących, jak i na różnych etapach inwestycyjnych, i dalej skupiamy się na powiększeniu tego portfolio – powiedziała Magdalena Sekutowska, starszy dyrektor d/s rozwoju na Polskę i Europę Środkową i Wschodnią. – Dzięki wspaniałym partnerom, jak WRO Airport Development, najszybciej powstają nasze hotele pod marką Hampton by Hilton. W tej chwili większość z naszych hoteli działa pod tą marką.  Cieszymy się, że rozpoczęła się budowa Hampton by Hilton Wrocław Airport i z niecierpliwością oczekujemy jego otwarcia w przyszłym roku. Będzie to nasz piąty hotel lotniskowy w Polsce i wyznacznik tego, jak popularność Polski wzrasta wśród podróżujących międzynarodowo i jak prężnie rozwijają się hotele Hilton’a w Polsce – podkreśliła Magdalena Sekutowska. 

Uczestnicy wydarzenia podpisali akt erekcyjny, który został włożony do specjalnej tuby razem z bieżącą prasą, garścią drobnych monet i aktualnym zdjęciem wrocławskiego lotniska. Następnie tuba została zamurowana przez zaproszonych gości w specjalnym „sarkofagu”.

– Wybór marki hotelu był dokonany bardzo starannie, tak aby, jak najlepiej sprostać oczekiwaniom pasażerów korzystających z wrocławskiego lotniska. Zaspokoi on doskonale wymagania klienta biznesowego, jak i rodzin podróżujących z dziećmi. Inwestycja została rozpoczęta w idealnym momencie, gdy ruch na lotnisku zaczął szybko rosnąć, banki ponownie są gotowe kredytować budowanie hoteli, a koszty na rynku budowlanym ustabilizowały się na rozsądnym poziomie – podkreślił Jarosław Sztucki, prezes WRO Airport Development.

W nowym obiekcie goście będą mieli do wyboru 122 pokoje dostępne w pięciu opcjach:

  • pokoje typu „Family” z podwójnym łóżkiem i dodatkowo rozkładaną sofą (polecane w szczególności dla rodzin z dziećmi),
  • pokoje typu „Twin” z dwoma łóżkami,
  • pokoje typu „King” z powiększoną przestrzenią i wanną,
  • pokoje typu „King” z powiększonym łóżkiem,
  • pokoje dla osób z niepełnosprawnościami.

Hampton by Hilton Wrocław Airport został zaprojektowany tak, aby pomagać gościom w codziennych czynnościach. W wygodnym lobby hotelowym można pracować lub relaksować się pijąc kawę przed wylotem. Przy dużym barze lub w przestrzeni restauracji można skorzystać z ciepłego śniadania w cenie pokoju. W pełni wyposażona siłownia pozwoli też gościom na trening przed następnym lotem.

 

Foto/Wizualizacje: mat. prasowe