Jak poinformowała Sekcja Prasowa Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, uroczystości pogrzebowe wrocławskich policjantów, którzy stracili życie w związku z realizacją zadań służbowych, odbędą się w czwartek (14 grudnia) w dwóch lokalizacjach – we Wrocławiu oraz w Łozinie. W związku z ceremonią wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicy. Bardzkiej.

Ostatnie pożegnanie Ireneusza Michalaka odbędzie się 14 grudnia o godzinie 10:00 w Kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu, natomiast ceremonia pogrzebowa Daniela Łuczyńskiego o godzinie 14:00 w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Uzdrowienia Chorych w Łozinie pod Wrocławiem.

Zgodnie z ceremoniałem policyjnym, uroczystości odbędą się w asyście kompanii reprezentacyjnej oraz orkiestry policyjnej, a wraz z rodzinami wezmą w nich udział przedstawiciele kierownictwa, policjanci i policjantki, a także pracownicy, którzy na co dzień współpracowali z Ireneuszem i Danielem.

Utrudnienia na ulicy Bardzkiej

W związku z ceremonią pogrzebową w czwartek (14 grudnia) zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Bardzkiej.

W godz. 10:45-12:00 ul. Bardzka (dwa pasy ruchu w kierunku centrum) od kościoła Świętego Ducha do wiaduktu kolejowego przy ul. Konduktorskiej będzie wyłączona z ruchu. Kondukt pogrzebowy przetnie skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Morwową, co oznacza, że skręt z tych ulic w ul. Bardzką w stronę centrum będzie niemożliwy. Buspas na tej trasie będzie wyłączony z ruchu w godzinach 10:00-13:00 – informuje ZDiUM.

 

Foto: mat. KWP Wrocław