Wielu wrocławian zmobilizowało się do pomocy obywatelom Ukrainy, którzy przybywają do miasta. Aby zapewnić mieszkańcom dostęp do potwierdzonych informacji dotyczących wsparcia jakiego mogą udzielić, a także po to, by uniknąć fikcyjnych zbiórek, powstał miejski kanał informacyjny.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk apeluje o rozsądne i spokojne działania, tak aby pomoc była jak najbardziej efektywna, a dary się nie zmarnowały, ponieważ potrzebna będzie długoterminowa i systematyczna pomoc.

– Na fanpage’u PomagaMy Wrocław będziemy na bieżąco informować, w jaki sposób można skutecznie i efektywnie zaangażować się we wsparcie osób dotkniętych wojną. Będziemy, w miarę możliwości, na bieżąco także weryfikować docierające do nas komunikaty i prostować te, które dezinformują przez co niepotrzebnie angażują Wasze siły zarazem utrudniając pracę służbom. Będziemy dzielić się sprawdzonymi informacjami (w języku polskim i ukraińskim), które mogą wydatnie pomóc przybywającym do Wrocławia – informują osoby odpowiedzialne za informacyjny kanał miejski w social mediach.

Co więcej, informacje dotyczące działających na terenie Wrocławia punktach informacyjno-konsultacyjnych, bezpłatnej pomocy prawnej, prowadzonych aktualnie zbiórek m. in. w szkołach oraz wszelkich inicjatywach związanych ze wsparciem dla obywateli Ukrainy, można znaleźć na stronie internetowej.

Prezydent miasta zapowiedział, że miasto dołoży wszelkich starań, aby wspomóc potrzebujących z Ukrainy. Przy okazji przyznał, że otrzymał już mnóstwo sygnałów świadczących o zaangażowaniu mieszkańców – zarówno ze strony Polaków, jak i Ukraińców. Miasto na bieżąco zamierza informować o możliwych formach pomocy.

 

Foto: Facebook/Czasoprzestrzeń / PomagaMy Wrocław