Jak informuje Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Na przełomie września i października w pałacu Wallenberg-Pachalych przy ul. Szajnochy 10 będą realizowane zdjęcia do filmu „Pani od polskiego” w reżyserii Radosława Piwowarskiego. W związku z pracą ekipy filmowej, w okolicy należy spodziewać się zmian w organizacji ruchu.

Utrudnienia

W najbliższych dniach na mieszkańców Wrocławia będą czekać następujące utrudnienia:

  • 7 września-5 października – brak możliwości parkowania po stronie południowej ul. Szajnochy,
  • 29 września-3 października – brak możliwości parkowania po stronie północnej ul. Szajnochy (z wyłączeniem samochodów ekipy filmowej)
  • 29 września-3 października – zamknięte przejście chodnikiem przy ul. Kazimierza Wielkiego,
  • 29-30 września oraz 2-3 października – na pl. Solnym na drodze wewnętrznej (strona wschodnia) będzie się odbywało parkowanie zaplecza socjalnego ekipy filmowej.

„Pani od polskiego”

Jak można przeczytać na stronie internetowej Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, która jest odpowiedzialna za produkcję nowego filmu Radosława Piwowarskiego, „Pani od polskiego” to hołd dla kobiet z lat II Wojny Światowej. To opowieść, w której Miłość jest kobietą, siłą przetrwania i źródłem życia. Jest to również opowieść o Miłości w okrutnym miejscu i czasie. Ten film jest „romantyczną tragedią” ze światłem nadziei na końcu. Film jest również uniwersalną przypowieścią o niezgodzie na Zło, o przeciwstawieniu się Losowi.

 

Foto: mat WFDiF