Spółka Wrocławskie Inwestycje poinformowała o przygotowaniach do ogłoszenia przetargu dotyczącego przygotowania koncepcji przedłużenia trasy tramwajowej z ulicy Świeradowskiej do szpitala przy ul. Borowskiej i Uniwersytetu Medycznego. Przy pętli na Borowskiej powstanie również parking Park&Ride.

Aktualnie ulica Świeradowska to krańcówka linii tramwajowych nr 18 i 21. Dzięki inwestycji za kilka lat tramwaje mogłyby jeździć z Gaju ponad kilometr dalej ulicą Działkową, do ulicy Borowskiej i wzdłuż Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego do nowej pętli usytuowanej w pobliżu torów kolejowych obwodnicy towarowej.

Zadanie to zostało zapisane jako jedno z priorytetowych we Wrocławskim Programie Tramwajowym i teraz planujemy z nim wystartować. Projektant ma mieć rok na przygotowanie koncepcji i uzyskanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Chcemy, aby torowisko było tam, gdzie to jest możliwe – zielone – informują Wrocławskie Inwestycje.

W ramach przedłużenia trasy zaplanowano trzy pary przystanków – najważniejsze będą usytuowane przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i Uniwersytecie Medycznym, dzięki czemu zarówno pacjenci, jak i studenci mieliby wygodny dojazd do tych placówek. Wykonawca wybuduje także 1,2 km nowej drogi rowerowej po wschodniej stronie ul. Borowskiej – od ul. Kukuczki do al. Armii Krajowej.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje