Miasto wybrało operatora strefy rekreacyjno-gastronomicznej na placu Nowy Targ. Została nim firma Food & Event Group, która jeszcze w te wakacje postawi na placu food trucki, parasole oraz drewnianą pergolę z bogatą roślinnością. Nie zabraknie też kulturalno – artystycznych imprez.

– Wybrany operator planuje na placu Nowy Targ postawić przynajmniej dwa food trucki ze zróżnicowanym asortymentem gastronomicznym – od burgerów, pizzy, dań kuchni dalekiego wschodu i wegańskiej po kuchnie bałkańską. Będzie też food truck barowy z lodami rzemieślniczymi, rower z kawą oraz wózek z lemoniadą. Dzięki temu wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie, a plac stanie się miejscem wypoczynku oraz spotkań mieszkańców miasta oraz turystów – mówi Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

1/3

 

Właściciel każdego food trucka zobowiązany będzie do korzystania wyłącznie z grilli gazowych lub elektrycznych, a jednorazowe talerze będą w większości biodegradowalne. Operator planuje też nie wprowadzać w obieg „foliówek”.

Pierwszymi imprezami, na które zaproszeni zostaną wrocławianie będą: wielkie otwarcie strefy z food truckami, Burgerowe Mistrzostwa Wrocławia oraz Świąteczny Zlot Food Trucków.

– Docelowo tych imprez będzie jeszcze więcej. Operator zaproponował nam bogaty kalendarz imprez. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, jeszcze ograniczony, ale w przyszłym odbywać się będzie jedno wydarzenie miesięcznie w sezonie, a w 2022 r. tego typu atrakcje będą co dwa tygodnie – podkreśla Zuzanna Morska.

Operator strefy rekreacyjno-gastronomicznej odpowiedzialny będzie za zagospodarowanie i organizację imprez na placu Nowy Targ przez trzy lata.

 

Żródło: Wroclaw.pl