FC Caffe to dobrze znana wrocławianom klimatyczna kawiarnia mieszcząca się nieopodal Rynku, przy ul. Kuźniczej. Warto ją odwiedzić nie tylko ze względu na aromatyczne kawy w różnych wersjach smakowych, ale także po to, by spróbować nowego menu, w którym znalazła się szakszuka, buły z kurczakiem oraz wege, a także opcje śniadaniowe. Co istotne, wszystkie dania serwowane są przez cały dzień, można więc wybrać się tu na śniadanie, lunch, obiad i kolację.

Wyjątkowe wnętrze FC Caffe powiększyło się o nową przestrzeń i bar serwujący smaczne jedzenie i orzeźwiające napoje. Można się tu wybrać już nie tylko na spotkanie przy kawie, ale także zjeść coś w gronie znajomych czy z bliskimi. Wybór dań jest naprawdę duży i z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowości w menu

Aromatyczna szakszuka rodem z Bliskiego Wschodu, podawana z autorskim sosem i chrupiącym pieczywem. Pomidory, mieszanka przypraw i jaja – tak w skrócie można opisać klasyczną wersję tego dania, ale w FC Caffe można również zamówić szakszukę z dodatkiem włoskich wędlin, szarpanego kurczaka czy hummusu, a także opcję wege – z tofu.

Propozycje śniadaniowe idealne zarówno dla tych, którzy wstają wcześnie, jak i dla tych, którzy lubią pospać dłużej, ponieważ serwowane są przez cały dzień. Do wyboru są zestawy z jajami, kiełbaskami, włoskimi wędlinami, bekonem, pieczonymi warzywami i hummusem – każdy serwowany z pieczywem. Jest też coś dla miłośników słodkości, a mianowicie czekoladowa owsianka na zimno.

Buły, które sprawdzą w porze śniadania, lunchu, jak i kolacji. Wersja mięsna z szarpanym kurczakiem i smakowitymi dodatkami, takimi jak warzywa, ser gorgonzola, karmelizowana gruszka, konfitura z czerwonej cebuli – w zależności od wybranej opcji. Jest też buła wege z marynowanym tofu.

Ceny zaczynają się już od 23,90 zł za zestaw śniadaniowy, od 25,90 zł za szakszukę i od 28,90 zł za bułę. Warto dodać, że do każdego dania z karty można zamówić kawę przelewową lub herbatę za 7,90 zł albo prosecco za 8,90 zł.

Coś dla spragnionych

Poza kawą serwowaną na ciepło i na zimno, w wersjach klasycznych i smakowych, pragnienie można ugasić herbatą, świeżo wyciskanymi sokami, złocistym trunkiem, lampką prosecco czy orzeźwiającymi koktajlami. Jednym zdaniem: dla każdego coś dobrego!

Adres: ul. Kuźnicza 30
Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – piątek: godz. 8:00-21:00
  • sobota: godz. 8:30-21:00
  • niedziela: godz. 9:00-21:00

Facebook: https://www.facebook.com/fccaffewro
Instagram: https://www.instagram.com/fc.caffe/

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z FC Caffe.
Foto: Miejsca we Wrocławiu