Wyspa Słodowa została wyłączona z zakazu picia alkoholu. Mandatu na „piwo pod chmurką” nie dostaniemy też, gdy będziemy je spożywać w wyznaczonych częściach 6 wrocławskich parków i lasów.

16 głosami „za”, przy 14 przeciwnych i 5 wstrzymujących się radni zdecydowali, że na Wyspie Słodowej będzie można legalnie pić alkohol. Miasto, które przygotowało projekt uchwały, zleciło najpierw badania. Wyszło w nich, że ponad 41 proc. pytanych wrocławian jest za tym, żeby ten obszar miasta wyłączyć z zakazu picia, a 65 proc. wskazało, by wrócić do zakazu, o ile nasilą się na Wyspie Słodowej niepożądane skutki związane m.in. z bezpieczeństwem.

Wyspa Słodowa nie będzie jedynym miejscem, gdzie legalnie można pić pod chmurką. Radni zdecydowali o wyłączeniu z zakazu także „grillowisk” w parku Wschodnim, Tysiąclecia i Osobowickim oraz w Lesie Rędzińskim i Sołtysowickim.

Radni pozwolili na spożywanie alkoholu w 6 miejscach: w wyznaczonych miejscach parków Wschodniego i Tysiąclecia oraz lasów Rędzińskiego, Osobowickiego i Sołtysowickiego, a także na Wyspie Słodowej.

Uchwała zacznie obowiązywać od 1 sierpnia.