Pierwsza ekipa filmowa, która pojawi się we Wrocławiu w 2021 roku, rozpocznie swoją pracę już dziś. Osiedle Pracze Odrzańskie będzie tłem dla zdjęć realizowanych do polsko-brytyjskiej produkcji.

Film pt. „Silent Twins” kręcony we Wrocławiu, to najnowsze dzieło Agnieszki Smoczyńskiej. To oparta na prawdziwych wydarzeniach historia bliźniaczek – June i Jennifer Gibbons, które odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. Z czasem ich relacja przerodziła się w toksyczny związek – niebezpieczny zarówno dla nich, jak i dla ich otoczenia.

 

Główne role zagrają: Letitia Wright, brytyjska aktorka znana z filmów: „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” i serialu „Czarne lustro” oraz Tamara Lawrance znana z produkcji „Na plaży Chesil”.

Jak informuje ZDiUM Wrocław, prace przy filmie potrwają cały tydzień:

„Od 8 do 12 lutego na ulicy Piwowarskiej, od numeru 21 do 34 obowiązuje zakaz parkowania (miejsca zajmie zaplecze techniczne ekipy filmowej). W tym samym terminie zamknięty dla ruchu będzie sięgacz Imbirowej, od krzyżowania z sięgaczem ul. Piwowarskiej do skrzyżowania z ul. Imbirową. Dojazd do garaży oraz ul. Piwowarskiej 9 będzie możliwy przez sięgacz ul. Piwowarskiej na dz. 22.”

 

Foto: Pixabay