Od piątku 24 września można głosować na wybrane projekty, które zakwalifikowały się do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać można spośród 173 pozycji, w tym 96 projektów osiedlowych i 77 ponadosiedlowych.

Zasady WBO 2021 są takie same jak w roku poprzednim. Wybierać można spośród projektów ponadosiedlowych i osiedlowych. Każdy mieszkaniec Wrocławia ma jeden głos, w ramach którego może wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy – do 750 tys. zł i jeden ponadosiedlowy, którego wartość może osiągnąć 2 mln złotych.

Wrocławianie mogą głosować w WBO 2021 niezależnie od swojego wieku, meldunku, czy posiadanego obywatelstwa. Zameldowanie nie jest wymagane, ale głosujący musi być mieszkańcem Wrocławia. Fakt ten deklaruje się w formularzu głosowania. Głosować mogą również dzieci oraz obcokrajowcy mieszkający we Wrocławiu.

Głosować można elektronicznie na portalu oraz za pomocą formularzy papierowych. Aby zapewnić bezpośredniość głosowania, papierowe karty zostały ponumerowane i będą wydawane mieszkańcom pojedynczo w punktach do głosowania. Punkty do głosowania znajdują się w Centrach Obsługi Mieszkańca:

  • G. Zapolskiej 4,
  • Nowy Targ 1-8,
  • W. Bogusławskiego 8,10,
  • M Kromera 44

Budżet WBO 2021 to 25 milionów złotych, z czego 16 mln zł zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 mln zł – osiedlowych. Do realizacji wybierane będą projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków w ramach projektów osiedlowych i ponadosiedlowych. Głosowanie trwa do 11 października 2021 roku.

 

Źródło: mat. prasowe