W sobotę 25 września rusza remont torowiska na odcinku od ulicy Mieleckiej do skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich. Prace potrwają około 3 miesięcy, a kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają pewne zmiany.

Część torowiska w ciągu alei Hallera, a mianowicie odcinek od ul. Ojca Beyzyma do ul. Mieleckiej został już zazieleniony. Teraz czas na kolejny fragment, który zyska nową zieloną nawierzchnię. Dzięki niej tramwaje będą jeździć ciszej, poprawi się też retencja wody. Za remont torowiska odpowiedzialna jest firma GM Roads Polska sp. z o.o., która ma je planowo zakończyć do końca roku.

W związku z remontem, od 25 września 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 20, 70 i 74. Tramwaje linii 74 od ulicy Grabiszyńskiej zostaną skierowane do pętli Oporów, a „dwudziestka” i „siedemdziesiątka” od ulicy Powstańców Śląskich pojedzie do pętli Krzyki.

Na wyłączonym z ruchu odcinku torowiska tramwajowego, pomiędzy FAT-em a ulicą Powstańców Śląskich, przez Aleję Hallera zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 720, która będzie jeździć z następującą częstotliwością:

  • dni robocze:

– do godziny 6:00 co 7,5 minuty;

– w godzinach 6:00-9:00 co 6 minut;

– w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;

– w godzinach 14:00-18:00 co 6 minut;

– w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;

– w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

  • sobota i niedziela:

– z częstotliwością co 10 minut.

Zmiany, które zostaną wprowadzone w życie w najbliższy weekend, czekają także kierowców:

Na ul. Grabiszyńskiej zostanie ograniczona prędkość do 40 km/h (z wyjątkiem wlotu od Centrum). Wyznaczono nowe przebiegi korytarzy ruchu za pomocą oznakowania poziomego. Na wlocie ul. Grabiszyńskiej od centrum – zlikwidowana zostanie relacja do skrętu w lewo, a z wszystkich trzy pasów możliwa będzie jazda na wprost. Kierowcy, którzy chcą skręcić w lewo, będą mogli skręcić w rejonie ul. Fiołkowej (wyznaczony objazd w kierunku al. Hallera).

Wlot od ul. Hallera – utrzymany 1 pas ruchu w lewo (zamiast dwóch). Oba pasy w kierunku ul. Klecińskiej prowadzone będą zmienionymi torami jazdy (przekierowanie ruchu częściowo na jezdnię tymczasową – przejazd na wprost dwoma korytarzami ruchu z ominięciem słupów trakcyjno – oświetleniowych. Wyznaczony zostanie tymczasowy ciąg pieszo – rowerowy w obszarze nieczynnych przystanków tramwajowych.

Wlot ul. Klecińskiej – odkształcenie przebiegów pasów ruchu przez skrzyżowanie. Zmianie organizacji ruchu towarzyszyły będą zmiany w sygnalizacji świetlnej.

Na ul. Gajowickiej wyłączony z ruchu zostanie przejazd przez torowisko (brak przejazdu). W związku z powyższym wyjazd z ul. Gajowickiej będzie się odbywał tylko w prawo (na obu wlotach). Ci kierowcy, którzy będą chcieli przejechać przez skrzyżowanie na wprost, będą mogli zawrócić na istniejących zawrotkach w rejonie ul. Krakusa i Wróbla.

W rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców Śl. korekcie podlegać będzie przebieg pasów ruchu na tarczy skrzyżowania. Wyeliminowana zostanie relacja rowerowa na kierunku Hallera – Powstańców Śl. (wlot północny). Zredukowane zostaną pasy ruchu do skrętu w lewo (zostanie jeden) na południowym wlocie ul. Powstańców Śl.

Ruch pieszy i rowerowy na wlocie ul. Hallera będzie się odbywał w nowym korytarzu w ramach wykonanych poszerzeń.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław