Renoma jest obecnie jedną z pereł wrocławskiej architektury, a w ciągu dwóch lat przejdzie remont i przebudowę, dzięki czemu zyska nowy design i zmodyfikowaną ofertę.

Właściciel budynku – firma Globalworth dysponuje już pozwoleniem na remont Domu Handlowego Renoma w centrum Wrocławia. W czwartym kwartale br., rozpoczną się prace, które potrwają dwa lata. Koncepcję zmian w Renomie przygotował zespół architektów pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa.

Remont Renomy prowadzony będzie etapowo, we wcześniej wyłączonych z użytkowania częściach obiektu. W ramach inwestycji powstaną nowe przestrzenie biurowe oraz nowe powierzchnie przeznaczone na restauracje. Nowa Renoma inspirowana jest warszawską Halą Koszyki, której właścicielem jest Globalworth.

 

W przebudowanej Renomie funkcja handlowa, gastronomiczna i usługowa ulokowana zostanie na poziomach 0 oraz -1. Powyżej zaplanowano nowoczesne powierzchnie biurowe. W nowym obiekcie klienci nadal będą mogli znaleźć unikatowe na mapie Wrocławia marki modowe segmentu premium uzupełnione przez strefę biurową oraz autorską ofertę gastronomiczną i usługową.

 

Globalworth chce także ożywić Plac Czysty, na który wychodzić będą ogródki restauracyjne.

Renoma powstała w 1930 roku i jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów o charakterze handlowym w kraju. W 2009 roku budynek przeszedł modernizację oraz rozbudowę. Renoma to obecnie ponad 120 sklepów i punktów usługowych, uzupełnionych o część restauracyjną i biurową.

Zobacz także jak wyglądała dawniej Renoma: TUTAJ

 

Tekst: Grzegorz Szein

Wizu: mat. inwestora