Coraz częściej dzikie zwierzęta przemieszczają się po terenach miejskich, gdzie niestety grożą im różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Tym razem ucierpiała młoda sarna, potrącona przez samochód. Na szczęście zauważyli ją strażnicy miejscy, którzy udzielili przestraszonemu zwierzęciu pomocy.

Wczoraj, po godzinie 14:00 nasi strażnicy z Zespołu Monitoringu Mobilnego, jadąc ulicą Na Grobli, zauważyli potrąconą sarnę. Bez wahania zatrzymali radiowóz i pospieszyli nieszczęśnikowi z pomocą. Jak mogli, zaopatrzyli poszkodowaną i wezwali fachową pomoc. Zwierzę zostało przewiezione do lecznicy weterynaryjnej zajmującej się dzikimi zwierzętami, a my trzymamy kciuki za powrót do zdrowia, a później na wolność – informuje Straż Miejska Wrocław.

Strażnicy przypominają, że w przypadku znalezienia dzikiego zwierzęcia potrzebującego pomocy, należy skontaktować się z całodobową infolinią pod numerem: 71 770 22 22, obsługiwaną przez Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pogotowie interwencyjne ds. dzikich zwierząt prowadzi Wydział Środowiska i Rolnictwa.

 

Foto: Straż Miejska Wrocław