Do Wrocławia dotarło już siedem z 46 nowych pojazdów, o które powiększy się flota Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Mowa o tramwajach Moderus Gamma 2, kupionych przez MPK od poznańskiej firmy Modertrans.

Nasze Moderusy Gamma! Zapewne widzicie ich już więcej na wrocławskich torowiskach. W tym tygodniu przyjechał już 7. To nasze zakupy w tej kadencji. Tramwaje są elegancko zaparkowane w zajezdni Borek, gdzie zamontowaliśmy też panele fotowoltaiczne. A pojazdów będzie jeszcze więcej. Bo transport zbiorowy to nasz priorytet! – napisał przy okazji publikacji zdjęć pojazdów w swoich mediach społecznościowych prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Moderusy Gamma to tramwaje niskopodłogowe, trójczłonowe, oparte na czterech wózkach trakcyjnych, a zatem mniej eksploatujące torowiska. Dodatkowo w pełni klimatyzowane, wyposażone w monitoring, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz miejsca dla pasażerów podróżujących z psem przewodnikiem.

 

Docelowo do Wrocławia trafi 46 tramwajów tego typu, których koszt wyniesie ok. 372 mln złotych. Aktualnie na terenie Zajezdni Borek przy ul. Powstańców Śląskich 209 jest już siedem nowych pojazdów. Jeden z nich został nazwany imieniem Marii Koterbskiej, ale jak zapowiada MPK, kolejne niebieskie Gammy również będą nosiły imiona zasłużonych dla miasta postaci – ze świata kultury, sportu, biznesu, ale także społeczników, którzy działali na rzecz Wrocławia.

Wrocławski tramwaj nazwany imieniem Marii Koterbskiej.

 

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk