Stara zajezdnia tramwajowa przy ul. Legnickiej 52, w ciągu najbliższych lat ma zamienić się we Wrocławskie Centrum Komunikacji i Kultury – WROCeK2. Takim pomysłem podzielił się z wrocławianami prezydent miasta, Jacek Sutryk.

Jak poinformował prezydent, na terenie zabytkowych hal miałoby powstać muzeum pojazdów transportu zbiorowego oraz „Wrocławska Szkoła Odbudowy Tramwajów”, czyli duży warsztat naprawczy. Warsztat ten, umożliwiłby zainteresowanym mieszkańcom obserwację procesu przywracania zabytkowych tramwajów do ich dawnej świetności.

W ramach projektu przeprowadzony miałby być także remont historycznej tylnej hali, w której swoje siedziby mają organizacje pozarządowe, jest tam też skatepark, część gastronomiczna i pracownie artystów. W planach jest również organizacja lokalnego, popowickiego ryneczku w tym miejscu.

Jak podkreśla Jacek Sutryk, inwestycja ta miałaby zostać przeprowadzona dopiero w przyszłej kadencji, a największym wyzwaniem będzie pozyskanie finansowania zewnętrznego. Prezydent dodaje, że choć plany są póki co odległe, to jednak planowanie takich projektów jak WROCeK2, należy rozpocząć już teraz.

 

Wizualizacje: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk