Zapisy na słynną wrocławską imprezę biegową wystartowały w sylwestrową noc, minutę po północy. W puli pozostało jeszcze kilkaset pakietów startowych, także miłośnicy aktywności fizycznej nadal mogą wysyłać swoje zgłoszenia. Tegoroczna trasa to ponad 21 kilometrów biegu ulicami miasta, wśród okrzyków kibiców i kolorowych iluminacji.

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. W tym roku zawodnicy wystartują 17 czerwca o godz. 22:00 i po zmroku przemierzą ulice miasta stu mostów. Trasa będzie mieniła się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Co roku wspaniałą atmosferę tworzą także kibice zgromadzeni na ulicach Wrocławia i Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

Tegoroczna trasa biegu prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy – m.in. ulica Sienkiewicza, plac Wolności czy Aleja Wielkiej Wyspy – informują organizatorzy wydarzenia.

Po raz pierwszy od wielu lat trasa wrocławskiego półmaratonu nie będzie przebiegała przez południową część miasta. Z jej obrębu wykluczone zostały m.in. ul. Powstańców Śląskich, al. Wiśniowa czy ul. Ślężna. W tym roku zawodnicy będą orbitowali wokół ścisłego centrum oraz Wielkiej Wyspy, dzięki czemu południe Wrocławia pozostanie otwarte dla ruchu samochodowego.

Zapisy na 9. Nocny Wrocław Półmaraton prowadzone są poprzez stronę internetową [KLIKNIJ].

Trasa 9. Nocnego Wrocław Półmaratonu

 

Foto: mat. Wrocław Nocy Półmaraton