Powołany został nowy Zarząd Portu Lotniczego Wrocław S.A. Funkcję prezesa pełnić będzie Cezary Pacamaj, a stanowiska wiceprezesów obejmą Przemysław Myszakowski i Karol Przywara. Decyzję w tej sprawie pięciu członków Rady Nadzorczej spółki podjęło jednogłośnie.

Zarząd w tym składzie rozpocznie pracę w czerwcu, po zakończeniu kadencji obecnego Zarządu, którego prezesem jest Dariusz Kuś.

Cezary Pacamaj, nowy prezes Portu Lotniczego Wrocław z wrocławskim lotniskiem związany jest od 4 lat – początkowo jako członek Rady Nadzorczej, a od 3 lat jako wiceprezes. Ma długoletnie doświadczenie zawodowe i menadżerskie. W swojej karierze był m.in. prezesem Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezesem Kolei Dolnośląskich i prezesem zarządu Interferie Medical Spa. Jest absolwentem studiów MBA i studiów z zakresu zarządzania infrastrukturą lotniskową.

Moim celem jest dalszy rozwój spółki, inwestycje w usługi dla pasażerów i infrastrukturę. Równie ważna będzie także rozbudowa siatki połączeń, tak by Port Lotniczy Wrocław był lotniskiem pierwszego wyboru dla coraz większej liczby pasażerów z Dolnego Śląska i całego regionu – mówi Cezary Pacamaj.

Decyzją Rady Nadzorczej na stanowisku wiceprezesa pozostanie Przemysław Myszakowski. Z wykształcenia jest prawnikiem. Pracował jako radca prawny m. in. we wrocławskich kancelariach prawnych, gdzie specjalizował się w prawie gospodarczym i prawie spółek handlowych. Był również zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nowym członkiem zarządu powołanym przez Radę Nadzorczą na stanowisko wiceprezesa jest Karol Przywara, pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. współpracy międzynarodowej i doradca ds. międzynarodowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Kieruje Fundacją Kaukaską, a w latach 2015-2020 pełnił funkcję dyrektora wydziału współpracy z zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W 2018 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Batumi.

Udziałowcami wrocławskiego lotniska są: Miasto Wrocław – 49,24% akcji, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – 31,01% akcji i Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”- 19,75% akcji.

 

Foto: mat. prasowe