Remont skrzyżowania zlokalizowanego w sąsiedztwie Wyspy Słodowej planowane jest już od wielu lat. Możliwe, że rok 2021 będzie przełomowy dla tej inwestycji.

Pierwszy przetarg dotyczący opracowania dokumentacji projektowej, został ogłoszony przez Wrocławskie Inwestycje w 2011. Zwycięską ofertę przygotowała wtedy firma PROGREG, która jest jednym z największych biur projektowych w Polsce w zakresie miejskich systemów transportu szynowego.

Wizualizacje projektu z 2012 roku, obejmującego przebudowę jezdni, chodników, budowę pasów autobusowo – tramwajowych wraz z przystankami w środku ulic Dubois i Drobnera we Wrocławiu, wyglądały następująco:

Projekt nie został jednak zrealizowany aż do dnia dzisiejszego. Nadzieja na remont pojawiła się wraz z opublikowanym niedawno przez Wrocławskie Inwestycje planie przetargów na 2021 rok. Wśród nich pojawiła się pozycja o nazwie: „Przebudowa skrzyżowania ulic Dubois/Drobnera w celu poprawy funkcjonowania komunikacji zbiorowej” opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej”.

Orientacyjna wartość zamówienia wynosi 1 200 000,00 zł, natomiast przewidywany termin wszczęcia postępowania w tej sprawie to I kwartał 2021 roku.

Tekst: CWC
Wizualizacje: Progreg