Budowa Osi Zachodniej to jedna z większych wrocławskich inwestycji. Jej głównym celem jest odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu drogowego. Droga połączy ul. Kosmonautów z obwodnicą (ten odcinek to tzw. aleja Stabłowicka), tak by umożliwić dojazd aż do ul. Granicznej i AOW. Jednym z zadań realizowanych w ramach inwestycji jest przebudowa ulicy Kosmonautów.

Działamy na wielu frontach na dokończeniu obwodnicy Leśnicy i przebudowie ulicy Kosmonautów. Jesienią planujemy zakończyć tu większość prac i puścić ruch po tej inwestycji – informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Wrocławia.

Aktualnie trwa budowa chodników i dróg rowerowych po północnej stronie ul. Kosmonautów. Montowane są również ekrany akustyczne, zgodnie z wytycznymi decyzji środowiskowej. Na przystankach tramwajowych powstają nowe wiaty, a w torowisku układany jest rozchodnik.

Nowe chodniki i drogi dla rowerów powstają także na al. 11 listopada. Na rondzie przy ul. Halickiej rozpoczęliśmy nasadzenia krzewów. Pojawią się tu berberysy, tawuły i kosodrzewina. Jesienią na inwestycji rozpoczniemy nasadzanie kolejnych kilkuset drzew – dodaje prezydent Wrocławia.

os zachodnia na finiszu 2

 

W ciągu alei 11 listopada powstał również wiadukt, który ułatwi kierowcom i rowerzystom przejazd nad torami kolejowymi. We wrześniu przeprowadzono próby obciążeniowe obiektu, złożono również wniosek o pozwolenie na jego użytkowanie.

Dokończenie obwodnicy Leśnicy jest dofinansowane z Unii Europejskiej, a koszt tego zadania to ponad 181 milionów złotych. Inwestycja ma być gotowa pod koniec października bieżącego roku.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje