Już od 2015 roku planowana jest przebudowa zaniedbanego budynku dawnego Wydziału Farmaceutycznego w prestiżowy biurowiec. Obiekt znajduje się w samym sercu Wrocławia, tuż przy głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dawny Instytut Farmaceutyczny, zaprojektowany przez miejskiego architekta Theodora Milczewskiego, powstał w 1866 roku. Do 1945 roku w budynku Instytutu znajdowało się również muzeum Mineralogiczne i Paleontologiczne. Podczas wojny gmach został mocno zniszczony, a swoją odbudowę zawdzięcza szczególnie wykładowcom i studentom wrocławskiej farmacji, którzy postanowili własnoręcznie go odgruzować. Później budynek został przejęty przez Politechnikę Wrocławską, a następnie przez Akademię Medyczną (obecnie Uniwersytet Medyczny).

1/4

 

W 2013 roku budynek został wykupiony przez firmę Terra Contor Polska, jednak ostatecznie prace rewitalizacyjne nie doszły do skutku – więcej w tym temacie można przeczytać TUTAJ.

O inwestycji przypomniała niedawno firma Prime Project, która aktualnie pełni kompleksowy i pełnobranżowy nadzór inwestorski nad realizacją przebudowy dziewiętnastowiecznego budynku. Ostatecznie na powierzchni 3 500 mkw. wykończonej w najwyższym standardzie, znajdą się biura, sale konferencyjne i lokal usługowy. Na stronie internetowej Prime Project pojawiły się również wizualizacje rewitalizowanego budynku, które zamieszczamy poniżej.

 

Wizualizacje: Prime Project
Zdjęcia: Miejsca we Wrocławiu