Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu rozpoczął rekrutację na nowy kierunek studiów podyplomowych, a mianowicie „Biznes konopny”. Jak zapowiada uczelnia, będzie to najbardziej innowacyjna ścieżka edukacyjna związana z rozwojem branży konopnej w Polsce. Co więcej, jest to pierwszy tego typu kierunek studiów w kraju. Na studia można zapisać się do 23 lutego bieżącego roku.

Wartość rynku konopnego w Europie i na świecie stale rośnie – autorzy raportu „Cannabis Market Analysis” szacują, że wielkość rynku konopi indyjskich w 2023 r. wyniesie aż 29,32 mld dolarów, a do 2028 r. będzie rosła i osiągnie ponad 60 mld dolarów – wyjaśnia Uniwersytet Ekonomiczny.

Dzięki studiom na kierunku „Biznes konopny” słuchacze będą mieli szansę na zdobycie i pogłębienie kompetencji w takich obszarach jak przepisy prawa, medycyna i fizjologia człowieka czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Pomoże im to w uzyskaniu przewagi konkurencyjnej w branży, niezależnie od tego, jaki obszar tej branży zagospodarują.

Jak można przeczytać w opisie kierunku, program doskonale sprawdzi się dla osób, które chcą uzyskać lub podnieść kompetencje w zakresie:

  • prowadzenia biznesu w branży konopnej – poznać uwarunkowania formalno-prawne, obowiązujące przepisy i in.,
  • profesjonalnego doradztwa dla klienta – zrozumieć mechanizm, w jakim konopie wpływają na zdrowie człowieka i umieć zastosować przetwory konopi w celu poprawy jego zdrowia,
  • produkcji przetworów konopi.

Słuchacze będą mieli okazję wzięcia udziału w zajęciach na terenie profesjonalnego laboratorium ekstrakcyjnego, gdzie poznają kluczowe procesy przetwórstwa konopi. Chętni absolwenci zyskają również możliwość odbycia praktyk pod okiem doświadczonych terapeutów.

Studia trwają dwa semestry. Cena za 166 godzin nauki to 7500 złotych. Kierunek wystartuje 2 marca 2024 roku.

 

Foto: Pixabay