Tydzień temu informowaliśmy o poszukiwaniach świadków zdarzenia, jakie miało miejsce w rejonie przejścia podziemnego na wrocławskim Placu Społecznym. Doszło tam do zderzenia kobiety i mężczyzny poruszających się na rowerach, w wyniku którego rowerzystka niestety poniosła śmierć.

Do wypadku rowerowego doszło w sobotę 10 lipca przed godziną 20:00. Jak informowali wrocławscy funkcjonariusze, obie osoby kierujące rowerami poruszały się w tym samym kierunku. Prawdopodobnie w momencie wykonywania przez rowerzystkę manewru wyprzedania doszło pomiędzy nią a innym rowerzystą, do kontaktu, w wyniku czego obie osoby się przewróciły.

Ranna 61-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka lekarzy o jej życie. Niestety w poniedziałek 19 lipca, syn kobiety zamieścił w mediach społecznościowych informację, że jego mama odeszła.

Mężczyzna biorący udział w zderzeniu zgłosił się na komisariat, gdzie złożył zeznania, z których wynika, że to nie on był sprawcą wypadku rowerowego. W celu wyjaśnienia sytuacji zostali powołani biegli.

Poszukiwani świadkowie wypadku rowerowego na Placu Społecznym.

 

Foto: Facebook/Filip Motyl