Zgodnie z dzisiejszą wypowiedzią ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną ponownie otwarte w najbliższy poniedziałek, 18-go maja.

Szef resortu zdrowia, w rozmowie z dziennikarzami Radia Zet stwierdził, że gastronomia będzie się powoli otwierać dla gości. Proces ten będzie przeprowadzany w sposób bezpieczny, lokale będą działać na początku na świeżym powietrzu, w obrębie ogródków restauracyjnych i oczywiście przy zachowaniu dystansu.

Oficjalne informacje dotyczące funkcjonowania gastronomii, zostaną jednak potwierdzone dopiero na konferencji prasowej.

Natomiast w temacie otwarcia salonów fryzjerskich i terminu, w jakim miałoby to nastąpić, minister zdrowia stwierdził, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wydarzy się to właśnie 18-go maja.

Jednak podobnie jak w przypadku restauracji, oficjalne decyzje i ustalenia zostaną podane do wiadomości publicznej na konferencji prasowej.

Szumowski dodał również, że aktualnie trwają jeszcze konsultacje z poszczególnymi branżami, a jednocześnie analizowane są skutki „odmrożenia” niektórych obszarów, które przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. Minister zapewnił także, że na każdym etapie znoszenia obostrzeń przeprowadzana będzie analiza tego, jak wpływa to na sytuację epidemiczną, bo obecnie jest to najistotniejsza kwestia.

Tekst: Celina Cyran

Foto: Pixabay