Wśród wrocławskich atrakcji związanych z Odrą można wymienić m. in. popularne wśród mieszkańców i turystów bulwary, plaże miejskie, a także rejsy statkami czy katamaranami. Przystani na terenie Wrocławia jest wiele, ale trzy z nich zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? O tym można przeczytać poniżej.

1.) Przystań Wratislavia mieszcząca się na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, czyli w samym centrum miasta. Można stąd udać się w rejs na pokładzie największego śródlądowego statku pasażerskiego w Polsce o takiej samej nazwie jak przystań, a mianowicie: Wratislavia.

Rejsy odbywają się przy minimum 30 chętnych osobach o następujących godzinach: 12:30, 14:00, 15:30 i 17:00. Czas trwania rejsu to około 60 minut. Bilety ulgowe kosztują 35 zł, a normalne 40 zł. Szczegóły można sprawdzić na tablicy informacyjnej znajdującej się przy przystani.

2.) Przystanie na Bulwarze Piotra Włostowica. Tuż przy Ostrowie Tumskim znajdują się trzy przystanie: Tumska, Kapitańska oraz Kardynalska. Z tego miejsca odpływa zdecydowanie największa liczba statków, a wybór godzin rejsów jest naprawdę spory.

Bilety to koszt 25 zł (za rejs w jedną stronę do Przystani Zoo) lub 35 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny) za rejs w dwie strony. Wszystkie szczegóły dostępne są na tablicy informacyjnej znajdującej się przy przystani oraz u stacjonujących przy przystani sprzedawców biletów.

3.) Przystań Zoo znajdująca się tuż przy Kładce Zwierzynieckiej. Do tej przystani można dopłynąć z centrum lub dotrzeć spacerem np. z okolic Hali Stulecia. Warto wspomnieć, że tuż przy przystani znajduje się tylne wejście do ogrodu zoologicznego, dzięki któremu można wejść do zoo bez czekania w długiej kolejce.

Wszystkie szczegóły dostępne są, podobnie jak w przypadku poprzedniej przystani, na tablicy informacyjnej oraz u stacjonujących przy przystani sprzedawców biletów.

Foto: Miejsca we Wrocławiu