W dniu 19 stycznia jako stowarzyszenie „Nowy Wrocław” i Forum „Młodych Nowoczesnych” Region Dolny Śląsk skierowaliśmy wniosek do Rady Miejskiej Wrocławia o wprowadzenie odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych na terenie Wyspy Słodowej.

Przed sesją zbierane były również podpisy pod apele do radnych miejskich o poparcie naszego wniosku.

Wypowiedzi:

Chciałbym podziękować wszystkim radnym, którzy poparli nasz wniosek. We Wrocławiu powinno powstać jedno miejsce, w którym każdy z nas w pełni legalnie będzie mógł się napić piwa czy drinka. Oczywiście muszą iść za tym kolejne kroki choćby w postaci zwiększenia ilości węzłów sanitarnych, ilości koszy na śmieci czy choćby monitoringu miejskiego, w celu poprawy bezpieczeństwa. Rozpoczęliśmy pewien proces pozytywnych zmian na Wyspie Słodowej, która musi służyć wszystkich mieszkańcom. – Mateusz Jędrachowicz (stowarzyszenie „Nowy Wrocław”)

– Wrocławianie i nie tylko, doskonale wiedzą, że Wyspa Słodowa ma swój klimat. Alkohol jest tam cały czas obecny, obecnie oczywiście grozi za to mandat, jednak wprowadzenie naszej propozycji, spowoduje, że każdy w pełni legalnie będzie mógł się napić alkoholu bez ponoszenia za to konsekwencji. Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce, miastem akademickim, dlatego też powinna na jego terenie znaleźć się jedna taka przestrzeń. – Paweł Czuliński (Forum „Młodych Nowoczesnych” Region Dolny Śląsk).

 

Decyzja radnych:

Radni podjęli decyzję o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku tym samym otwierając drogę do wprowadzenia odstępstwa na terenie Wyspy Słodowej. Uchwała radnych została przekazana do Prezydenta Wrocławia który jako organ wykonawczy odpowiada za dalszy proces procedowania.