Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu przestrzega przed oszustami, którzy próbują dostać się do domów wrocławian metodą „na pracownika wodociągów”. Sytuacje tego typu zdarzają się coraz częściej, warto więc zachować ostrożność.

– Nasi pracownicy zawsze legitymują się identyfikatorem służbowym, a przedstawiciele MPWiK – mają przy sobie nasze upoważnienie. Zarówno jednych i drugich możecie poprosić o pokazanie dokumentu tożsamości. Są na to przygotowani i nie odmówią Państwu – wyjaśnia MPWiK.

Oszuści podający się za pracowników wodociągów, pytani o dokumenty potwierdzające ich uprawnienia, starają się zazwyczaj zmienić temat i uśpić czujność danej osoby, by ostatecznie dostać się do wnętrza domu.

W przypadku takiej podejrzanej wizyty należy zadzwonić do call center MPWiK pod numer: 71 340 96 55 lub pod numer pogotowia wodno-kanalizacyjnego: 994 i potwierdzić wizytę pracownika.

– Pamiętajcie, że nasi pracownicy mają charakterystyczny żółto-niebieski strój i zajmują się usuwaniem awarii na sieci wodociągowej/ kanalizacyjnej, a nie na instalacji wewnętrznej w Państwa mieszkaniach. Nie wchodzimy do nich w celu poszukiwania awarii! – przestrzega MPWiK.

 

Foto: Pixabay