Metamorfoza domu handlowego Renoma cały czas trwa. Pod koniec marca 2022 roku miała miejsce oficjalna prezentacja ukończonego atrium północnego, natomiast aktualnie trwają prace w bliźniaczym atrium południowym. Pomimo tego, że remont nie został jeszcze zakończony, wnętrze Renomy robi już ogromne wrażenie na osobach, które odwiedzają dawny „PeDeT”.

Dom handlowy został wybudowany w 1930 roku i jest jednym z najbardziej znanych obiektów w Polsce. Po rozbudowie i modernizacji w 2009 roku obiekt został oddany do użytku, a na dwóch najniższych poziomach otwarto ponad 120 sklepów i punktów usługowych. Wyższe kondygnacje zajmują biura i część restauracyjna.

Obecnym właścicielem oraz inicjatorem remontu generalnego Renomy jest firma działająca prężnie na rynku nieruchomości – Globalworth, która zarządza również warszawską Halą Koszyki oraz katowickim Supersamem. Za koncepcję zachodzących na terenie Renomy zmian odpowiedzialny jest natomiast wrocławski architekt, Zbigniew Maćkow.

Docelowo, wygląd wnętrza budynku będzie przypominać architekturę zabytkowego Domu Towarowego Wertheim. Aby jak najlepiej odtworzyć detale, jakie charakteryzowały budynek w przeszłości, prace prowadzone są pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Mamy nadzieję, że nowa Renoma spełni oczekiwania wrocławian. To kultowy budynek w pięknym miejscu, który wyróżnia się ponadczasową architekturą. Dlatego chcemy zachować równowagę w projektowaniu i rozbudowie strefy gastronomicznej, która będzie połączona z placem Czystym i placem Kościuszki – mówi Zbigniew Maćków.

W efekcie oba wewnętrzne dziedzińce – atrium północne i południowe  będą połączone kameralnym pasażem, w którym znajdą się butiki oraz koncepty kulinarne, a funkcja handlowa zostanie połączona z restauracyjną. Renoma otworzy się na miasto od strony pl. Kościuszki i pl. Czystego, zapraszając do autorskich restauracji, barów i kawiarni. Integralną częścią budynku pozostanie także część biurowa, w której do dyspozycji najemców oddanych zostanie blisko 35 tys. mkw. nowoczesnej i komfortowej przestrzeni.

Prace wewnątrz domu handlowego mają zakończyć się pod koniec 2022 roku.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu