Pierwsi mieszkańcy Sedesowców wprowadzili się do swoich lokali w latach 1976-1978. Początkowo budynki cieszyły się uznaniem wrocławian, którzy chwalili ich oryginalny wygląd i piękne widoki roztaczające się z okien na wysokich piętrach. Jednak z czasem wszystko się zmieniło, a zarówno Sedesowce, jak i ich podziemia zaczęły niszczeć.

Ostatecznie poszarzałe elewacje budynków doczekały się remontu po 40 latach istnienia. W 2016 roku Sedesowce zyskały nowy wygląd, jednak skupiono się tylko na ich elewacji. Niszczejąca esplanada i podziemia, w których mieścił się parking, nie zostały uwzględnione w planie wykonywanych prac renowacyjnych.

Skutkiem pozostawienia podziemnego parkingu na pastwę losu był jego pogarszający się stan, aż wreszcie w marcu 2013 roku pojawił się przed wjazdem na jego teren zakaz, którego początkowo większość kierowców nie respektowała i na własną odpowiedzialność zostawiała swoje samochody pod konstrukcją grożącą zawaleniem.

Ostatecznie, kilka miesięcy później parking został całkowicie zamknięty i zagrodzony. Jego tragiczny stan techniczny mógł spowodować nieszczęście w każdym momencie. W ciągu kolejnych lat nic nie działo się w obrębie Sedesowców, aż do stycznia 2021 roku, kiedy to wyburzono część esplanady od wewnętrznej strony Manhattanu.

Rozbiórka promenady sprawiła, że postanowiliśmy sprawdzić jak aktualnie wyglądają podziemia budynków. Na teren Manhattanu udaliśmy się po zmroku – w ciemnościach parking mógłby spokojnie być wykorzystywany jako sceneria do kręcenia scen filmów grozy. Jednak naszym celem było dokładne przyjrzenie się podziemnej konstrukcji i tu niezastąpiona okazała się latarka Olight.

 

Latarka Olight Seeker 2 Pro to niepozorny gadżet, który potrafi naprawdę wiele. Latarka zapewniająca strumień światła 3200 lumenów, wodoodporność i wytrzymałość, pozwoliła nam w ciężkich warunkach – ciemność i padający deszcz, zrobić naprawdę wyraźne zdjęcia podziemnych zakamarków Manhattanu, które notabene są obecnie ruiną.

Latarka Olight Seeker 2 Pro to niezbędny gadżet dla miłośników urbexu, czyli eksploracji opuszczonych budynków, ale także dla wędkarzy, żeglarzy, czy fanów wypraw trekkingowych. My sprawdziliśmy jej możliwości w terenie i możemy ją szczerze polecić. Efekty sprawdźcie sami oglądając zdjęcia będące efektem naszej wyprawy.

W sprzęty najlepszej jakości, takie jak latarka Olight Seeker 2 PRO, zaopatrujemy się zawsze w sklepie Militaria.pl, który dostępny jest zarówno online, jak i stacjonarnie, przy ul. Oławskiej 16 we Wrocławiu. Militaria.pl to rozpoznawalna marka, profesjonalne doradztwo i najwyższa jakość produktów. Polecamy to miejsce wszystkim miłośnikom wypraw outdoorowych, survivalu i strzelectwa, a także osobom które chciałyby zaopatrzyć się w akcesoria do samoobrony. My zawsze znajdujemy w Militaria.pl sprzęt, który pomaga nam w każdych warunkach.

Foto: Miejsca we Wrocławiu