MotoClassic Wrocław na Zamku Topacz koło Wrocławia zagości już niebawem bo 18 i 19 sierpnia. Z miłości do motoryzacji, zarówno zabytkowej jak i współczesnej, będzie można odbyć spacer po 50 hektarowym terenie, na którym prezentowane będą oldtimery, youngtimery jak i współczesne motoryzacyjne premiery.

Kategoria wiekowa zgłoszonych pojazdów została podniesiona do 1990 roku co zapowiada piękny powrót do niedalekiej przeszłości dla fanów ciut młodszej, a zabytkowej już motoryzacji.
Tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie. Wskrzeszona marka Alpine organizuje I Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce. Gościem specjalnym będzie Jurgen Clauss, który pojawi się na wydarzeniu w Topaczu z dwoma unikatowymi modelami ze swojej kolekcji rajdowych egzemplarzy Alpine. Na zlocie będzie można obejrzeć Alpine Renault A110 1800 gr. IV, które brało udział między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku oraz Alpine Renault A110 1300S, które brało udział w Rajdzie Czech w 1968 roku, gdzie zajęło pierwsze miejsce.
Ponownie do Zamku Topacz powrócą, zabytkowe sportowe Bugatti, które wyglądem i szaleństwami na torze wyścigowym z pewnością zwrócą na siebie uwagę. W ramach tegorocznej edycji będzie można podziwiać min. Bugatti T13 z 1921 roku z Czech, Bugatti T40 z 1926 roku z Niemiec, Bugatti T 40 z 1928 roku z Polski, Bugatti T43 czy też znane z grafik tegorocznej edycji zlotu Bugatti T40 z 1926 roku z Austrii. 

Muzeum Motoryzacji Topacz z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przygotuje wystawę poświęconą historii polskiej motoryzacji.

„Casual Car Club” będzie również obecny na dziedzińcu Zamku Topacz, a jego członkowie na okoliczność przyjazdu z Warszawy zorganizowali specjalny rajd by dotrzeć wspólnie na tegoroczną edycję MotoClassic Wrocław. W ramach tegorocznej edycji zlotu zaprezentuje się również Klub Volkswagen Karmann Ghia. Swoją obecność potwierdził Rolls-Royce Enthusiats’ Club Poland, który zaprezentuje wyjątkowo ciekawy model tej marki po raz pierwszy pojawi się w Polsce. Na dziedzińcu głównym nie zabraknie także Klubu Mercedesa Pagody.
Na terenie Zamku Topacz będzie można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawią takie marki jak: Bentley, Porsche, Maserati, Ferrari, BMW czy Mercedes. 

Prezentacji zabytkowych pojazdów na scenie towarzyszyć będą jak co roku koncerty, atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (przygotowany w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków. Imprezę poprowadzą Joanna Zientarska oraz Krzysztof Ibisz, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.
Motoryzacyjny piknik retro, nawiązujący do świetnych tradycji Classic Days w Zamku Dyck zapowiada się naprawdę ciekawie.

Bilety: dostępne w sprzedaży online za pośrednictwem serwisu EBilet.pl, w salonach Empik oraz w dniach trwania imprezy na terenie Zamku Topacz

www.motoclassicwroclaw.pl

https://www.facebook.com/MotoClassicWroclaw

https://www.youtube.com/user/MotoClassicWroclaw

https://www.ebilet.pl/widowiska/inne/motoclassic/

 

Artykuł objęty patronatem medialnym.