Pod koniec marca władze Uczelni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podjęły decyzję o odwołaniu tegorocznego Święta Studentów. Jak tłumaczył Rektor, było to spowodowane sytuacją panującą obecnie w Ukrainie. Liczne głosy studentów w tej sprawie sprawiły, że uczelnia ostatecznie postanowiła zorganizować imprezę.

– 22 marca przekazaliśmy Wam informację o odwołaniu tegorocznego Święta Studentów, a jednak sprawy się odwróciły. Po trudnych chwilach, kiedy usłyszeliśmy o konieczności zmiany formuły święta i po tym, jak zdecydowaliśmy się je odwołać, otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości. I to przesądziło o ponownym rozważeniu decyzji o organizacji Ekonomaliów 2022. Wasz odzew ze wsparciem dla naszych ukraińskich kolegów – każdy komentarz, każda reakcja, każda prywatna wiadomość zostały przeczytane i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jak mocno wybrzmiało w nich słowo “wspólnota”. Za to wsparcie bardzo Wam dziękujemy – napisali organizatorzy Ekonomaliów w mediach społecznościowych.

Tegoroczne Święto Studentów odbędzie się pod hasłem „Studenci dla Ukrainy”, a część środków uzyskanych od sponsorów imprezy zostanie przekazana na pomoc dla studentów z Ukrainy oraz ich bliskich.

Święto studentów, czyli Ekonomalia 2022 odwołane.

 

Foto: Facebook/Ekonomalia