Nowa plaża miejska na mapie Wrocławia, a mianowicie Marina Kleczków przy ul. Pasterskiej 2 we Wrocławiu, znajduje się na starym, zabytkowym Kąpielisku Różanka. To jedyny beach bar we Wrocławiu, który posiada strefy zadaszone mieszczące się w historycznym ośrodku wypoczynkowym, zaprojektowanym przez Richarda Konwiarza, odpowiedzialnego m. in. za Wrocławski Stadion Olimpijski. W jego przyziemiu zlokalizowany jest również bar, a na parterze toalety dla gości.

Cały beach bar wystrojem nawiązuje do stylu marynistycznego: nad głowami gości rozpostarte są żagle przeciwsłoneczne, przez całą strefę ciągnie się pomost, na piasku rozstawione są łodzie, w których można spędzić wieczór. Bar wykończony jest na wzór dziobu statku, motywy żeglarskie dopełniają całości. W skrzydłach budynku zaplanowano również miejsca dla gości przy stolikach: jedna w całości poświęcona tematyce żeglarskiej, w drugiej planowana jest sezonowa galeria sztuki.

Na Marinie Kleczków organizowane będą wydarzenia muzyczne – piątkowe wieczory z DJem oraz sobotnie koncerty organizowane przy współpracy z Vertigo Jazz Club & Restaurant. Zaplanowane są także koncerty w ramach Vertigo Summer Vibes Festival oraz Vertigo Summer Jazz Festival, ale to nie wszystkie atrakcje, jakie w tym sezonie odbywać się będą na beach barze.

Za ofertę barową odpowiadają doświadczeni barmani, pod których okiem młody zespół serwuje pyszne koktajle, wyśmienite kawy i orzeźwiające napoje. Na barze można dostać również lody, a w niedalekiej przyszłości pojawi się także oferta jedzeniowa. Aktualnie na Marinie Kleczków zacumował pierwszy foodtruck – Bratwursty.

 

Marina Kleczków, ul. Pasterska 2

Facebook: https://www.facebook.com/marinakleczkow

Instagram: https://www.instagram.com/marinakleczkow

 

Foto: mat. Marina Kleczków