Jak informuje wrocławskie MPK, od soboty (2 kwietnia) Zajezdnia Ołbin jest zamykana na weekendy. Dzięki takiej decyzji, soboty, niedziele i święta będą spokojniejsze dla mieszkańców kamienic ściśle otaczających zajezdnię.

Zamykanie Zajezdni Ołbin to jednak nie tylko cichsze weekendy dla jej sąsiadów. Oprócz tego, w soboty, niedziele i święta jeździć będą wyłącznie tramwaje klimatyzowane i niskopodłogowe, a w przypadku Moderusów Beta częściowo niskopodłogowe.

– Potwierdzam: wysoka podłoga mocno śpi. Pierwszy raz w historii! Wszystkie nasze wysokopokładowe tramwaje Konstal 105 odpoczywają przez weekend w Zajezdni Ołbin. Do dyspozycji pasażerów MPK Wrocław oddajemy w weekendy wyłącznie pojazdy z niską podłogą. To pierwszy taki dzień w historii MPK i Wrocławia – napisał w mediach społecznościowych prezes MPK, Krzysztof Balawejder.

MPK informuje również o rozbudowie Zajezdni Borek. Dzięki otrzymanemu pozwoleniu niebawem ruszy przebudowa budynku hali obsługi pojazdów, a także powstanie hala pozjazdowa wraz z niezbędną infrastrukturą. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

Foto: Dawid Staszak