O zaginięciu Radka Grzybowskiego poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jego ojciec. Ostatni raz 22-latek mógł być widziany w okolicy Mostu Grunwaldzkiego, przez co jego zaginięcie jest wiązane z poszukiwaniami prowadzonymi przez ratowników WOPR. Mowa o wezwaniu, które wpłynęło do służb minutę po północy w Nowy Rok.

Nocne poszukiwania w noc sylwestrową

O interwencji ratowników WOPR-u związanej z mężczyzną, który postanowił uczcić Nowy Rok poprzez skok do rzeki, informowaliśmy 1 stycznia.

Prawdopodobnie były dwa zdarzenia jednocześnie w tym samym rejonie. Pierwsza osoba, jak zeznali świadkowie, po kilku minutach pływania w rzece sama wyszła na brzeg – relacjonowali wtedy ratownicy dolnośląskiego WOPR-u.

Godzinne poszukiwania drugiej osoby nie przyniosły skutku. Akcja ratowników została wznowiona również kolejnego dnia.

2 stycznia zostaliśmy poproszeni przez Policję o wznowienie poszukiwań osoby, która w sylwestrową noc, zaraz po północy, wskoczyła z Mostu Grunwaldzkiego do Odry. Nocne poszukiwania 1-go stycznia nie przyniosły rezultatów, a 2-go stycznia działania na Odrze prowadziliśmy już od godz. 8:00, do 14.00. Ponownie obok łodzi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na wodzie pracowały  jednostki Policji Wodnej i JRG nr 1 PSP z Wrocławia. Strażacy z Grupy  Specjalistycznej Ratownictwa Wodnego pracowali także na łodzi WOPR wspólnie z naszymi ratownikami – wyjaśnia dolnośląskie WOPR.

Poszukiwania będą kontynuowane aż do odwołania.

poszukiwania zaginionego 22latka

Zaginiony Radek Grzybowski

W wielu źródłach pojawiły się przypuszczenia, że mężczyzną, który skoczył z Mostu Grunwaldzkiego do Odry, może być zaginiony Radek Grzybowski, ponieważ ostatni raz widziano go na trasie pl. Grunwaldzki – Rynek.

22-latek ma około 188 cm wzrostu i włosy w kolorze ciemnego blondu. Jest średniej budowy ciała. W dniu zaginięcia był ubrany w zieloną kurtkę z kapturem typu parka, czarną bluzę z kapturem, czapkę i rękawiczki koloru czarnego oraz szare buty. Na szyi miał rzemyk z czarną zawieszką w kształcie trójkąta.

Ostatnio mógł być widziany w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego. Proszę wszystkie osoby, również anonimowo, o przekazywanie informacji mogących mieć związek z zaginięciem. Kontakt z każdym komisariatem Policji lub prowadzącym KP Wrocław-Rakowiec – apeluje ojciec zaginionego mężczyzny.

zaginiony 22latek

 

Foto: mat. rodzina zaginionego