Ptaszniki, skorpiony i inne jadowite pająki zagościły ponownie w galerii Sky Tower. Od wtorku 4 maja, na pierwszym piętrze budynku odbywa się wystawa, na której mile widziani są odwiedzający w każdym wieku, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi. Każda zainteresowana osoba może zobaczyć z bliska, sfotografować, a nawet wziąć na rękę jeden z egzotycznych, rzadko spotykanych w życiu codziennym gatunków.

Na 750m2 zagościło ponad 50 zwierząt ze wszystkich kontynentów, m.in słynna czarna wdowa, oprócz tego jedne z największych żyjących na świecie ptaszników, a także niesamowite, świecące w świetle UV skorpiony.  Organizatorzy zapewniają, że to świetna okazja do przełamania fobii dotyczących tych zwierząt, możliwość poznania wielu ciekawostek i szansa na nietuzinkową rozrywkę w tych trudnych czasach.

„Jest nam niezmiernie miło, że po dwóch miesiącach lockdownu, mogliśmy wrócić do Wrocławia z zachowaniem wszelkich obecnych norm sanitarnych i dać ludziom to, o co nas prosili codziennie licznymi telefonami” – mówi Krzysztof Wysocki, organizator i opiekun wystawy.

O każdej pełnej godzinie odważni odwiedzający mają możliwość potrzymania niegroźnego ptasznika na swojej dłoni. Każdorazowy tego typu kontakt z pająkiem poprzedzony jest krótkim wykładem wyjaśniającym, dlaczego jest to zupełnie bezpiecznie. Chętnych na takie nietypowe doznania nie brakuje.

Całość ekspozycji uzupełniają plansze edukacyjne, gry interaktywne, filmy, rzeźby wykonane przez absolwentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz wyjątkowe plansze do zdjęć. Natomiast obsługa chętnie dzieli się ze wszystkimi swoją wiedzą, a pasją zadowoli nawet najbardziej ciekawskich klientów.

Wystawa czynna jest codziennie, także w niedziele niehandlowe, do końca maja w godz. 10:00-20:00.

 

Bilety można nabyć na stronie www.wystawapajakow.pl lub bezpośrednio przy wejściu na wystawę.

Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć odwiedzając wydarzenie na Facebooku.

Strona organizatora: LINK

Instagram: LINK

Foto: mat. organizatora