W środę 3 marca, na terenie budowy przy ul. Białowieskiej znaleziono bombę z okresu II wojny światowej. Na czas działań saperów konieczna była ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Podczas prac budowlanych na osiedlu Port Popowice, odkryto 250-kilogramową bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. W związku z koniecznością ewakuacji okolicznych mieszkańców, akcję saperów zaplanowano na czwartek 4 marca, w godzinach porannych.

Ewakuacja wrocławian zamieszkujących okolice budowy miała miejsce dziś w godz. 9:30-12:00. Na czas akcji swoje mieszkania zlokalizowane przy ulicach: Białowieskiej, Popowickiej, Bobrzej, Rysiej, Wejherowskiej i Milenijnej, opuściło ponad tysiąc osób. Zamknięto także okoliczne sklepy i pobliską przychodnię.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Urząd Miasta, strefa niebezpieczna ustalona została na 500 metrów. Na czas działań saperów, MPK podstawiło swoje autobusy na ul. Legnickiej i ul. Popowickiej/Starogranicznej, by mogły z nich skorzystać osoby potrzebujące schronienia. Pojawił się także osobny pojazd dla osób przebywających obecnie na kwarantannie w związku z zarażeniem koronawirusem.

Patrol saperski dotarł na miejsce około godziny 10:00, natomiast akcja zakończyła się kilka minut po godz. 12:00. Bomba została przetransportowana na poligon, gdzie zostanie zneutralizowana.

Ewakuowani mieszkańcy wrócili już do swoich mieszkań, a autobusy komunikacji miejskiej, które kursowały objazdami, wróciły na swoje stałe trasy.

Tekst: CWC
Foto: Katarzyna L.