Ostatnim oficjalnym spotkaniem na dotychczasowej murawie z 2016 roku, był mecz Polska-Rosja. Aktualnie na Stadionie Wrocław trwają prace, w ramach których na płytę stadionu zostanie położone ponad 2000 ton nowej ziemi.

Murawa na Stadionie Wrocław jest całkowicie wymieniana po raz trzeci od czasów Euro 2012. Trawa, która pojawi się na boisku pochodzi z plantacji na Słowacji. Zanim jednak rolki z nową murawą przyjadą do Wrocławia, konieczne będzie wywiezienie ponad 2000 ton warstwy wegetacyjnej i następnie przywiezienie nowej.

W ramach prac poprawiony zostanie także drenaż boiska, który słabiej odbierał wodę, zwłaszcza na wysokości trybuny D, gdzie stawały ciężkie konstrukcje scen koncertowych. Powiększona zostanie także powierzchnia ogrzewania boiska, chodzi mianowicie o dwumetrowy pas za liniami końcowymi.

Poprzednio trawa na Stadionie Wrocław wymieniana była w roku 2016, natomiast w 2020 roku przeszła regenerację. Choć zwykle żywotność tego typu nawierzchni nie przekracza 2 lat, to dzięki pracujących na co dzień przy jej utrzymaniu groundsmenów, murawa wytrzymała prawie 5 lat.

Prace prowadzi warszawska firma Dropservice, która układała m.in. boiska na Stadionie Narodowym i Stadionie Gdańsk. Koszt wymiany to około 800 tysięcy złotych netto. Prace muszą się zakończyć do 7 lipca.

 

Foto: Stadion Wrocław