Od czwartku (19 października) studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu mogą zabierać swoje zwierzaki na uczelnię. Dotyczy to osób, które z różnych przyczyn nie mają możliwości pozostawienia psa lub kota w domu. Warunkiem jest jednak upewnienie się, że obecność czworonogów nie narusza zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

To już oficjalne! Od dziś możecie przyprowadzić swojego pupila na uczelnię. Upewnijcie się tylko, że Wasze zwierzaki są zaszczepione, zdrowe i nie stanowią zagrożenia dla innych; muszą być na smyczy w miejscach publicznych i nie mogą przebywać w pomieszczeniach, w których odbywają się prace laboratoryjne lub są przechowywane substancje chemiczne – informuje UPWr.

Trzeba też pamiętać, że odpowiedzialność za zwierzęta ponoszą ich właściciele, a przyprowadzenie psa lub kota na UPWr wymaga zgody kierownika jednostki lub prowadzącego zajęcia.

Jak wyjaśnia uczelnia, badania naukowe jednoznacznie wykazały, że obecność zwierząt w miejscu pracy może znacząco wpłynąć na wydajność i dobrostan pracowników. Eksperci zauważają, że towarzystwo zwierząt nie tylko obniża poziom stresu, ale również zapobiega wypaleniu zawodowemu i zwiększa satysfakcję z wykonywanej pracy. Krótkie przerwy na wyprowadzenie psa są natomiast doskonałą okazją do dotlenienia organizmu, odpoczynku dla oczu i rozprostowania nóg.

 

Foto: mat. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu