W związku z planowanym zakończeniem, a także rozpoczęciem poszczególnych prac związanych między innymi z wymianą zwrotnic na terenie Wrocławia, od soboty (4 grudnia) na pasażerów komunikacji miejskiej czekają zmiany w rozkładach jazdy.

Zakończenie wymiany rozjazdów na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego/Szewska/Widok

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych i łuków torowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok, od 4 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 6 i 7, które powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Szewską.

Wymiana zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Piastowska

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą zwrotnic tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i Piastowskiej, od 4 grudnia 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 917 i 70.

Tramwaje linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza.

Tramwaje linii 9 pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej, ulicę Nowowiejską i Piastowską do ulicy Sienkiewicza.

Tramwaje linii 17 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Sienkiewicza przez ulicę Wyszyńskiego, Szczytnicką, plac Grunwaldzki do mostu Szczytnickiego.

Tramwaje linii 70 pojadą objazdem w obu kierunkach od ulicy Słowiańskiej przez ulicę Jedności Narodowej, Poniatowskiego, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju do placu Społecznego.

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1  będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 17 lub 33 oraz autobusami linii D111, 121, 131 i 151 na odcinku pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– tramwajami linii 17 i 33 na odcinku Stadion Olimpijski – pl. Grunwaldzki – Stadion Olimpijski;
– autobusami linii D111121131151 na odcinku Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii 17 na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 17 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat tramwajami linii na odcinku Galeria Dominikańska – Sępolno – Galeria Dominikańska.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają 1 tydzień.

Zakończenie remontu torowiska na pętli Park Południowy

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z demontażem rozjazdu tymczasowego na ulicy Ślężnej pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Pułtuską a pętlą tramwajową „Park Południowy”, w dniach 4-6 grudnia 2021 roku (sobota-poniedziałek),  tramwaje linii 9 zostaną skrócone do zajezdni tramwajowej „Gaj” – przystanek „Uniwersytet Ekonomiczny„.

Na odcinku Petrusewicza – Park Południowy – Petrusewicza zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością:

dni robocze
–        do godziny 6:00 co 7,5 minuty;
–        w godzinach 6:00-9:00 co minut;
–        w godzinach 9:00-14:00 co 7,5 minuty;
–        w godzinach 14:00-18:00 co minut;
–        w godzinach 18:00-20:00 co 7,5 minuty;
–        w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20:00 co 10 minut.

sobota i niedziela
–        z częstotliwością co 10 minut.

BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w dniach 4-6.12.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

ZMIANA od 7 grudnia 2021 roku.

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska na pętli „Park Południowy”, od 7 grudnia 2021 roku (wtorek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 15, które powrócą na swoją trasę do Parku Południowego.

Kursy okresowej linii autobusowej 709 zostaną zlikwidowane,

Zakończenie remontu torowiska na alei Hallera

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na alei Hallera na odcinku od ulicy Powstańców Śląskich do ulicy Mieleckiej, od 6 grudnia 2021 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 2070  i 74.

Tramwaje linii 70 zostaną skierowane do przystanku FAT przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera, tramwaje linii 74 zostaną skrócone do przystanku FAT , a „dwudziestka” powróci na swoją stałą trasę przejazdu w relacji Leśnica – Oporów – Leśnica przez aleję Hallera.

W związku z przywróceniem komunikacji tramwajowej na alei Hallera, kursy okresowej linii autobusowej 720 zostaną zlikwidowane.

 

Źródło: mat. prasowe / Foto: MPK Wrocław