W związku z zaplanowaną przez MPK wymianą zwrotnicy tramwajowej przy Moście Szczytnickim, w sobotę i niedzielę (22-23 kwietnia) zmienią się trasy linii tramwajowych nr 9, 7 i 33. Jednocześnie rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową skrzyżowania ulicy Olszewskiego, co spowoduje konieczność wprowadzenia zmiany trasy kursów nocnych linii nr 253 i 255.

Wymiana zwrotnicy tramwajowej przy Moście Szczytnickim

Tramwaje linii 9 i 17 jadące z pętli „Sępolno” w kierunku centrum miasta zostaną skierowane objazdem od ulicy Mickiewicza przez most Zwierzyniecki, ulicę Skłodowskiej-Curie, plac Grunwaldzki i ulicę Piastowską do ulicy Sienkiewicza.

Tramwaje linii 33 od pętli „Sępolno” w kierunku Pilczyc zostaną skierowane objazdem od ulicy Mickiewicza przez most Zwierzyniecki, ulicę Skłodowskiej-Curie do Ronda Reagana.

W kierunku przeciwnym tramwaje będą kursowały bez zmian przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego i Paderewskiego do pętli „Sępolno”.

Na odcinku Sępolno – Sienkiewicza/Piastowska przez ulicę Mickiewicza, aleję Paderewskiego, ulicę Moniuszki, aleję Kochanowskiego i most Szczytnicki zostaną uruchomione kursy okresowej linii autobusowej nr 709, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut. W kierunku powrotnym, autobusy linii 709 będą kursowały przez plac Grunwaldzki, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza.

Bilety jednorazowe i okresowe

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 709 oraz autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 9, 17 lub 33 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
– autobusami zastępczej linii okresowej 709 na całym odcinku trasy;
– autobusami linii D, 111, 121, 131, 151 na odcinku pl. Grunwaldzki – Kochanowskiego – pl. Grunwaldzki.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Tramwaje wrócą na swoje trasy w dniu 24 kwietnia 2023 roku (poniedziałek).

Prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Olszewskiego i budowanej Alei Wielkiej Wyspy

W związku z planowanym przeprowadzeniem kolejnego etapu prac związanych z przebudową skrzyżowania ulicy Olszewskiego i budowanej Alei Wielkiej Wyspy, w dniach 22-23 kwietnia 2023 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy kursów nocnych linii 253 i 255.

Autobusy ww. linii jadące w kierunku Bartoszowic i Sępolna będą kursowały objazdem od ulicy Wróblewskiego przez ulicę Tramwajową, Dembowskiego i budowaną nową Aleję Wielkiej Wyspy do ulicy Olszewskiego.

W kierunku przeciwnym, czyli do centrum miasta, autobusy pojadą objazdem przez ulicę Dembowskiego i Tramwajową z pominięciem przystanków „Piramowicza” i „Chełmońskiego” oraz „Spółdzielcza” (autobusy linii 255).

Autobusy wrócą na ulicę Olszewskiego w nocy 24/25 kwietnia 2023 roku.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu