Już w najbliższy weekend (22-23 kwietnia) we wrocławskiej Czasoprzestrzeni odbędzie się święto rzeczy wyjątkowych – Targi Jedyne w Swoim Rodzaju. To wspaniała okazja, aby poznać różne odsłony polskiego craftu. Ceramika, sztuka, naturalne kosmetyki, moda, biżuteria, to tylko niektóre z unikalnych wyrobów, które zagoszczą we Wrocławiu. Miłośnicy rękodzieła i oryginalnego designu będą mieli szansę spotkać wystawców, którzy zaprezentują to, co tworzą. Wrocławiem zawładnie pasja, zamiłowanie do unikalnych wyrobów i prawdziwie twórcza energia.

Targi Jedyne w Swoim Rodzaju to szansa na spotkanie z rodzimym rękodziełem. Wielbiciele unikalnych wyrobów i niepowtarzalnych skarbów będą mieli szansę zanurzyć się w świecie pełnym sztuki, ceramiki, mody, literatury, biżuterii czy kosmetyków.

Głównemu wydarzeniu będą towarzyszyć tematyczne strefy, w których każdy znajdzie coś, co go zafascynuje. Miłośnicy sztuki z pewnością odnajdą się w strefie C-Art Days, wydarzenia towarzyszącego, które skupi artystów-plastyków z całej Polski. Artyści zaprezentują swoje ilustracje, plakaty lub obrazy i spotkają się z gośćmi. Na targach zagości także strefa BIŻU poświęcona nietuzinkowym akcesoriom i dodatkom.

Oferta Targów Jedynych w Swoim Rodzaju pobudzi wszystkie zmysły, łącznie ze smakiem i węchem. Lotny Festiwal Piwa pozwoli poznać tajniki warzenia piwa i posmakować kraftowych trunków. O smakowe doznania zadba także strefa gastronomiczna, w której będzie można naładować baterie. Na targach zaprezentuje się wielu ciekawych polskich twórców, co gwarantuje obfitość wrażeń. Wydarzenie uzupełnią aż 2 ciekawe koncerty. W sobotę od godziny 19:00 do 22:00 usłyszeć będzie można finalistów konkursu Craft Music City. W sobotę o 19:00 na scenie usłyszycie Dawida serio x Isho, a o 21:00 WRONĘ.

W tegorocznej edycji targów nie zabraknie wielu utalentowanych rzemieślników i małych przedsiębiorców z Dolnego Śląska. Na stoiskach będzie można znaleźć wiele pięknych przedmiotów, takich jak ręcznie robione biżuterię, ozdoby do domu, ubrania, akcesoria i wiele innych.

Dolnośląscy rzemieślnicy to niezwykle utalentowani ludzie, którzy na co dzień zajmują się wykonywaniem różnego rodzaju przedmiotów z drewna, ceramiki, tkanin czy naturalnych składników. Ich produkty są nie tylko piękne i estetyczne, ale także funkcjonalne i trwałe. Na targach Jedyne w Swoim Rodzaju będzie można zobaczyć ich najnowsze prace oraz porozmawiać z nimi na temat technik i inspiracji. W Czasoprzestrzeni pojawią się:

Z Natury Lepsze – Mydlarnia

Ekologia i wszechobecna koncepcja zero waste to już nie tylko chwilowy trend, ale ogólnoświatowy kierunek zmian, którym podąża coraz więcej świadomych osób. Wybierając produkty pielęgnacyjne i nie tylko coraz częściej zwracamy uwagę na skład. W ich asortymencie znaleźć można ekologiczne i naturalne kosmetyki, które w zupełności różnią się od tych konwencjonalnych.

Z Natury Lepsze Mydlarnia to miejsce, gdzie powstają bezpieczne, naturalne, łagodne dla skóry kosmetyki. Sekretem kosmetyków jest naturalny, najwyższej jakości surowiec pochodzący z Polski, jak również te sprowadzane z dalekich krańców świata. Kosmetyki Z Natury Lepsze to alternatywa dla tych drogeryjnych. W składzie znajdują się jedynie naturalne aktywne składniki m.in. masła (shea, kakaowe), nierafinowane tłoczone na zimno oleje, glinki, witaminy, hydrolaty,- czyli wody kwiatowe, ekstrakty roślinne, kozie mleko, to wszystko czego potrzebuje nasza skóra by być w dobrej kondycji.

EMKA DESIGN

EMKA Design to wyjątkowe ręcznie robione świece sojowe. Produkowane z certyfikowanego wosku sojowego, z drewnianym lub bawełnianym knotem, w opakowaniach nadających się w 100% do recyklingu. Marka jest najbardziej znana ze swoich „jedzeniowych” zapachów – m.in. Piętka chleba z czekoladą, Ciasto dyniowe z karmelem, Aperol spritz, Prosecco z truskawkami, Babka cytrynowa i wiele innych. Dla bardziej wymagających posiadają również złożone kompozycje zapachowe – wybór jest naprawdę duży! Dodatkowo w ich ofercie można znaleźć dyfuzory zapachowe, woski do kominków oraz zestawy mini świec.

Sernica dolnośląska

Sernica dolnośląska jest producentem serów owczych i kozich długo dojrzewających. Ich produkty były wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich festiwalach serowarskich, a ich historia zaczęła się w 2012 roku od zainteresowania tradycyjnym jedzeniem. Właśnie wtedy postanowili kupić pierwszą książkę o serowarstwie zagrodowym. Sernica zajmuje się przerobem mleka koziego i owczego – dlaczego nie przerabiają mleka krowiego? Po wielu rozmowach, szkoleniach i przemyśleniach sernica stwierdziła, że chce wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób, które posiadają różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, a nabiały: kozi i owczy posiadają te walory. Nieprzerwanie od początku istnienia na rynku cały czas wychodzą z założenia, że dobry surowiec i sposób produkcji ma ogromne znaczenie dla jakości produktów, dlatego mimo tego, iż własnego mleka nie posiadają w dużych ilościach, to pozyskują je z małych gospodarstw, w których pracują również całe rodziny, a zwierzęta żyją w dobrych warunkach.

 

WIĘCEJ INFORMACJI [KLIKNIJ]

Wstęp BEZPŁATNY.

Gdzie: Czasoprzestrzeń, ul. Tramwajowa 1-3
Kiedy: 22-23 kwietnia (sobota-niedziela)
Godziny otwarcia: 11:00-19:00

Zobaczcie, jak było na targach w 2021 roku w Hali Stulecia:

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Craft Event.