Już w najbliższy piątek (20 stycznia) Wrocław stanie się gastronomiczną stolicą Polski. Po sukcesie imprez z cyklu „Gwiazdy nad Odrą”, które odbyły się w 2022 r., w tym roku seria spotkań będzie kontynuowana. Gościem inauguracyjnego wydarzenia w ramach cyklu „Gwiazdy nad Odrą 2023” będzie utalentowany szef kuchni – Tiago Sabarigo. Jak zapowiada wrocławska restauracja Martim – pomysłodawca kulinarnych spotkań, jest to najlepszy możliwy sposób na rozpoczęcie roku.

Po raz pierwszy Wrocław będzie miał zaszczyt zorganizować wyjątkowe wydarzenie gastronomiczne z udziałem szefa kuchni, który otrzymał gwiazdkę Michelin.

W Martim jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy gościć Tiago Sabarigo, szefa kuchni i właściciela restauracji „Essencia” 1* Michelin w Budapeszcie na tym wyjątkowym wydarzeniu. Otwarta w 2020 roku, w samym środku pandemii, restauracja Essencia wyróżnia się z tłumu i szybko została uznana za jedną z najlepszych restauracji na Węgrzech, otrzymując prestiżową 1* Michelin w 2021 i 2022 roku – informują organizatorzy spotkania.

„Gwiazdy nad Odrą” to wydarzenie gastronomiczne, podczas którego zapraszani są znani polscy i/lub międzynarodowi szefowie kuchni, którzy następnie angażują się w przygotowanie specjalnego wieczoru poświęconego nowym smakom, konsystencji i wpływom gastronomicznym.

Głównym celem wydarzeń jest dzielenie się miłością do gastronomii i pracy zespołowej poprzez zapewnienie gościom restauracji Martim wyjątkowej okazji do poznania konceptów gastronomicznych, kuchni i stylów gotowania, których inaczej nie można doświadczyć we Wrocławiu. Jednak nie tylko na gości czekają nowe kulinarne przeżycia, ponieważ dla zespołu restauracji Martim jest to również szansa na rozwój i pozyskanie nowej wiedzy od światowej klasy szefów kuchni, z którymi ściśle współpracują i przygotowują kolejne wydarzenia.

Dzielenie się leży u podstaw naszej misji w restauracji Martim i wierzymy, że jest to najlepszy sposób na bycie w gastronomii… dzielimy się naszym stołem, dzielimy się jedzeniem i dzielimy się doświadczeniami, w dużej mierze portugalskimi doświadczeniami kulinarnymi. Zawsze szukamy wspólnych projektów, w których istnieje symbiotyczny związek, który tworzy wartość dla naszych gości – wyjaśniają właściciele wrocławskiej restauracji.

 

W ciągu najbliższych dni na facebookowym profilu Martim udostępnione zostaną szczegóły dotyczące menu. Liczba dostępnych miejsc jest jednak mocno ograniczona, więc najlepiej złożyć rezerwację już teraz.

Wydarzenie: „Gwiazdy nad Odrą 2023” – Tiago Sabarigo – Chef
Kiedy: 20 stycznia 2023 r. (piątek), godz. 19:00
Gdzie: Restauracja Martim, ul. Pomorska 1B

 

Artykuł powstał przy współpracy z restauracją Martim.